Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПОВСЮДЖЕННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ В МАГНІТОСФЕРАХ ПУЛЬСАРІВ

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ В МАГНІТОСФЕРАХ ПУЛЬСАРІВ

Назва:
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ В МАГНІТОСФЕРАХ ПУЛЬСАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,12 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
 
ПЕТРОВА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 524.354.4
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ
В МАГНІТОСФЕРАХ ПУЛЬСАРІВ
Спеціальність 01.03.02 - астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті
Національної Академії Наук України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Любарський Юрій Ельхононович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Юхимук Адам Корнилович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідуючий відділом космічної плазми;
кандидат фізико-математичних наук
Мусатенко Сергій Іванович,
Астрономічна обсерваторія Київського
національного університету ім. Т.Г.Шевченка,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Державний астрономічний інститут ім. Штернберга, відділ релятивістської астрофізики, м. Москва.
Захист відбудеться “22” квітня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (252650, Київ-22, Голосіїв, ГАО НАНУ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (252650, Київ-22, Голосіїв, ГАО НАНУ).
Автореферат розісланий “20” березня 1999 р.
Вчений секретар Спеціализованої ради
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Пульсари - галактичні радіоджерела з імпульсним характером випромінювання - є одним з найцікавіших об’єктів астрофізичних досліджень. Їх основною особливістю є точна періодичність імпульсів. Періоди пульсарів не перевищують декількох секунд і залишаються стабільними з дуже високою точністю. Перше таке джерело було відкрито у 1967 р., а зараз відомо вже близько 700 пульсарів.
Загальноприйнято ототожнювати пульсари із швидко обертовими замагніченими нейтронними зірками. Вони виникають на заключному етапі еволюції масивних зірок внаслідок вибуху наднової. Випромінювання пульсара зосереджено у вузькому конусі поблизу магнітної осі. Обертання нейтронної зірки приводить до періодичного повторення спостережуваних імпульсів. При цьому, звичайно, період повторення імпульсів збігається з періодом обертання зірки.
Сильне електричне поле, що виникає внаслідок обертання нейтронної зірки із надсильним магнітним полем, може виривати з її поверхні заряджені частинки і прискорювати їх до ультрарелятивістських енергій. Рух цих частинок в магнітному полі пульсара спричиняє розвиток електрон-позитронного каскаду, який заповнює магнітосферу плазмою. Ця плазма тече вздовж магнітних силових ліній у вузькій трубці поблизу магнітної осі і наприкінці покидає магнітосферу в формі пульсарного вітру.
Таким чином, у силовій трубці постійно генерується ультрарелятивістська електрон-позитронна плазма, яка є джерелом радіовипромінювання пульсара. Випромінювання ультрарелятивістської плазми характеризується сильною направленістю вперед, незалежно від механізму випромінювання, - тому ширина імпульсу пульсара повинна визначатися розхилом силової трубки в області генерації випромінювання. Вузькість спостережуваних радіоімпульсів свідчить про те, що випромінювання виникає досить глибоко всередині силової трубки. За теперішнього часу не існує загальноприйнятої теорії генерації радіовипромінювання пульсарів. Одначе ясно, що ряд характеристик пульсарного випромінювання має визначатись властивостями магнітосферної плазми як середовища розповсюдження хвиль. Характеристики хвиль, що виходять з магнітосфери, можуть суттєво змінюватись внаслідок рефракції, еволюції поляризації, циклотронного поглинання та розсіювання на частинках пульсарної плазми. Дана дисертаційна робота присвячена дослідженню ефектів розповсюдження випромінювання в силовій трубці пульсара.
У роботі [1] було показано, що рефракція хвиль у пульсарній плазмі може суттєво змінювати спостережувану ширину радіоімпульсів; крім того, було розглянуто вплив рефракції на частотну залежність ширини імпульсу, виходячи з засновку, що випромінювання в широкому діапазоні частот виникає на фіксованій висоті в силовій трубці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗПОВСЮДЖЕННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ В МАГНІТОСФЕРАХ ПУЛЬСАРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок