Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОТИЗМУ В УКРАЇНІ

ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОТИЗМУ В УКРАЇНІ

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОТИЗМУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,88 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
БЄЛОУСОВ ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 316.334
ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОТИЗМУ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 22.00.03 - Соціальні структури та соціальні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата соціологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті внутрішніх справ МВС України, м. Харків
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Соболєв Василь Олександрович, Національний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії соціальної та психологічної роботи в ОВС України, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Лисиця Надія Михайлівна, Харківський державний економічний університет, професор кафедри міжнародної економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, м. Харків.
кандидат філософських наук, доцент
Поступний Олександр Миколайович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри соціології та політології, м. Харків.
Провідна установа: Інститут соціології Національної академії наук України, відділ соціології культури та масової комунікації, м. Київ.
Захист відбудеться “24” травня 2003р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50–річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр. 50–річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “22” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Під час різких змін економічного та політичного стану суспільства посилюються різноманітні негативні явища до яких належить і наркотизм. Відповідно до статистичних даних, а також результатів соціологічних досліджень поширення в Україні наркоманії і пов'язаної з нею злочинності набуло характеру епідемії. Так, відповідно до відомчої статистики Міністерства охорони здоров’я, кількість осіб, які знаходяться на офіційному наркологічному обліку у 2002 році, склала 83 868 чол. (проти 24 042 у 1986р). Збільшення наркотизації населення спричинило зростання злочинності, пов'язаної з незаконним обігом наркотиків, з 37500 злочинів у 1997 р. до 58106 у 2002 р. Слід також враховувати той факт, що офіційна статистика не відбиває реальних масштабів поширення наркотизму в українському суспільстві у зв’язку із значною латентністю цього явища.
В якості реакції суспільства на поширення наркотизму виникають різноманітні державні та громадські організаційні утворення, які намагаються протидіяти подальшому розповсюдженню цього явища, з'являються нормативні акти, які регламентують їхню діяльність, санкції, що карають за вчинення дій, пов'язаних із незаконним обігом наркотиків. Все це свідчить про те, що в Україні йде процес формування соціального інституту профілактики наркотизму.
Вивченню проблем профілактики наркотизму присвячено цілу низку робіт вітчизняних і зарубіжних соціологів (А.Вілкса, А.Габіані, Л.Кессельмана, О.Кондратьєва, Б.Левіна, М.Левіна, Г.Лукачер, Н.Мокшанцевої, М.Позднякової, В.Попова, О.Поступного, І.Пятницької, І.Рущенка, Г.Сіласте, В.Соболєва, В.Чудновського) і юристів (О.Бандурки, С.Гарницького, С.Дідковської, К.Карпович, А.Козаченко, А.Колеснікова, В.Лихолоба, А.Музики, В.Омігова, А.Реджепова, Е.Фесенко, В.Філонова, М.Хруппи).
У той же час слід підкреслити, що на сьогодні відсутні монографічні соціологічні дослідження профілактики наркотизму як соціального інституту, який перебуває в процесі свого формування; не визначені етапи його інституціоналізації та перспективи розвитку. Крім того, досі не існує єдиного підходу до визначення понять “наркотизм” та “профілактика”. Це, в свою чергу, призводить до неузгодженості напрямків, форм та методів діяльності тих організаційних утворень, на які покладений обов’язок протидіяти поширенню наркоманії, та пов’язаної з нею злочинності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОТИЗМУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок