Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В ШКОЛАХ ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (20-30-ті рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В ШКОЛАХ ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (20-30-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В ШКОЛАХ ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (20-30-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Бугрій Володимир Станіславович
УДК 37.018.2: 908(477)(09)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В ШКОЛАХ ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ
(20-30-ті рр. ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Корж Лариса Вікторівна,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Обозний Василь Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
професор кафедри географії України та
краєзнавства
кандидат педагогічних наук
Мацейків Тетяна Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії
суспільствознавчої освіти
Провідна установа: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, кафедра загальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “17” січня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий “16” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Новий етап розвитку українського суспільства вимагає вирішення сучасною школою невідкладних завдань. У провідних нормативних документах держави чітко простежується спрямованість на виховання в підростаючого покоління національної самосвідомості, поваги до історії та традицій свого народу, формування громадянської позиції. Важливу роль у реалізації цих завдань покликане здійснити краєзнавство, яке забезпечує зв’язок процесу навчання і виховання учнів з особливостями народної культури та навколишнього середовища, сприяє консолідації української молоді, формуванню в неї патріотичних почуттів та переконання про єдність українських земель. Тому до навчальної діяльності школярів уводяться окремі краєзнавчі курси, спрямовані на всебічне вивчення “малої” батьківщини. Зростає роль краєзнавства і в процесі підготовки майбутніх учителів. У “Концепції краєзнавчої освіти та виховання” вказується, що в педагогічних закладах України підготовка фахівців-краєзнавців здійснюється завдяки створенню кафедр українознавства та краєзнавства, запровадженню краєзнавчих циклів дисциплін, уведення в навчальний процес спеціальних курсів або окремих краєзнавчих тем.
Але варто зазначити, що загалом на сьогодні недостатньо використовується епістемологічний і виховний потенціал шкільного краєзнавства. Для оптимізації краєзнавчої роботи молоді на сучасному етапі доцільним є аналіз значного позитивного досвіду, набутого загальноосвітніми школами України в 20-30-ті роки XX ст. Цей період розвитку українського шкільництва відзначався розмаїттям науково-педагогічних поглядів, запровадженням нових педагогічних ідей, в основу яких були покладені творчі методи навчання, відбувалася інтенсивна розбудова української національної школи й педагогічної науки.
Основи наукового дослідження ролі довкілля в процесі навчання і виховання дітей були закладені видатними українськими педагогами: Г. Сковородою, О. Духновичем, Б. Грінченком, К. Ушинським, Т. Лубенецем, С. Русовою. Активізація педагогічної думки в галузі шкільного краєзнавства припадає на 20-ті – 30-ті рр. ХХ ст. Завдяки працям Д. Багалія, М. Грушевського, П. Постоєва, М. Сумцова, В. Талієва, С. Таранушенка та інших, були здійснені краєзнавчі дослідження окремих регіонів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ В ШКОЛАХ ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (20-30-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок