Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Епістолярій Михайла Коцюбинського в історії української літературної мови (особливості конотації епістолярію письменника)

Епістолярій Михайла Коцюбинського в історії української літературної мови (особливості конотації епістолярію письменника)

Назва:
Епістолярій Михайла Коцюбинського в історії української літературної мови (особливості конотації епістолярію письменника)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
Найрулін Анатолій Олександрович
УДК 811.161.2’371
Епістолярій Михайла Коцюбинського
в історії української літературної мови
(особливості конотації епістолярію письменника)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Зеленько Анатолій Степанович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української філології
та загального мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сологуб Надія Миколаївна,
Інститут української мови НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу культури мови
кандидат філологічних наук, доцент
Ткач Людмила Олександрівна,
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича,
доцент кафедри сучасної української мови
Провідна установа – Донецький національний університет, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 18.04.2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.02 в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розіслано 16.03.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради К.Д.Глуховцева


Загальна характеристика роботи
Сучасна лінгвістична наука значну увагу приділяє дослідженню семантичних категорій, орієнтованих на пізнання об’єктивної реальності. Помітні досягнення спостережено у вивченні денотативного значення, але проблемним залишається з’ясування особливостей конотативного значення. яке є розмитим, дифузним і таким, що не піддається чіткому визначенню й структуризації. Лінгвістичні дослідження, пов’язані з проблематикою теорії конотації та її виявів у мовленнєвій практиці, насамперед зосереджені на вивченні конотативних особливостей у лексиці та фразеології (Ю.Д.Апресян, О.С.Ахманова, В.І.Говердовський, Є.С.Отін, В.М.Манакін, О.О.Тараненко, А.С.Зеленько, В.Л.Іващенко, Л.В.Мельник), бо саме тут конотативний компонент є найбільш значущим, оскільки крізь призму емоційно-раціонального світосприйняття людина пізнає об’єктивну дійсність.
Конотативні дослідження орієнтовані також на граматичний рівень мови та семантику художнього тексту (Р.Х.Вольперт, Є.М.Бєліцька, Н.І.Іванова, Г.Ю.Сіднєв, І.М.Лебедєва, Н.Нешпір). Отже, конотація є універсальною категорією текстового рівня й здатна виявляти себе в епістолярному тексті приватного характеру з його елементами інтимізації, психологізації, емоційності, оцінності, експресивності, індивідуалізації, які, наближаючи епістолярій до розмовного стилю, що за своєю природою є найбільш конотованим, зумовлюють актуальність нашої дисертаційної роботи. До того ж майже не дослідженим щодо конотативних особливостей залишається український письменницький епістолярій, тоді як конотативний компонент у ньому є не тільки показником індивідуальності (конотація – психічний феномен індивідуального характеру), а й чинником інтегруючим, явищем узуального характеру (конотація актуалізується в соціумі).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації узгоджена з планами науково-дослідної роботи кафедри української філології та загального мовознавства Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка й затверджена вченою радою університету (протокол № 3 від 31 жовтня 2003 р.).
Мета дисертації: виявити індивідуальні стилістичні риси епістолярію М.М.Коцюбинського крізь призму конотацій культурологічного та прагмалінгвістичного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Епістолярій Михайла Коцюбинського в історії української літературної мови (особливості конотації епістолярію письменника)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок