Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОВРЯДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗЕМСТВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

САМОВРЯДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗЕМСТВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

Назва:
САМОВРЯДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗЕМСТВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХІХ ст. – 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,13 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
НОСЕНКО Олена Володимирівна
УДК 94(477.54+477.6)“1890 – 1917”
САМОВРЯДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗЕМСТВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ
(90-ті рр. ХІХ ст. – 1917 р.)
Спеціальність: 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Литвиненко Віталій Федосійович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Темірова Надія Романівна,
Донецький національний університет,
професор кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
кандидат історичних наук, доцент
Рум’янцев Станіслав Дисанович,
Луганський національний аграрний університет,
доцент кафедри історії і українознавства
Провідна установа Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 03.07. 2006 р. о _14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус – 1, аудиторія 241.
З дисертацією можна знайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий 02.06. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Довжук І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення незалежної, самостійної України на конституційному рівні визнане місцеве самоврядування, яке сьогодні розглядається як невід‘ємна ознака демократичного устрою влади у державі. Перед Україною як державою, що стала на шлях розбудови громадянського суспільства, одним з першорядних завдань державотворчого процесу постало поліпшення соціальних умов та підвищення рівня життя її громадян. Глибокий науковий аналіз соціально-економічних, суспільно-політичних, культурних процесів сучасності неможливий у відриві без вивчення їх історичного коріння у минулому. Тому на сучасному історичному етапі йдеться не просто про перебудову роботи тих самоврядних органів, що існували раніше, а про їх відродження, створення ефективних нижчих ланок управління, наділених реальними владними можливостями, з чітко визначеними повноваженнями та забезпечених відповідною матеріальною і законодавчою базою. Кризовий стан усіх сфер життя сучасного українського суспільства, у тому числі й управлінської, триває вже кілька років.
У цей важливий період історії України не лише цікаво, але й потрібно звернутись до тих форм і методів діяльності органів місцевого самоврядування, які у свій час забезпечили швидкий розвиток усіх галузей місцевого господарства і сприяли як культурному, так і економічному піднесенню краю. Саме такими органами у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. були земства (виборні органи місцевого самоврядування в Російській імперії. Ліквідовані у 1918 р. декретом Радянського уряду). Сьогодні, коли діє Закон України „Про місцеве самоврядування” від 21.05.1997 р. об'єктивно виникає питання поширення у країні досвіду, напрацьованого земськими установами в управління різними сферами матеріального і духовного життя для розв‘язання невідкладних проблем сьогодення.
Форми, напрямки земської діяльності, чітко визначений комплекс управлінських і виконавчих функцій, розмежування компетенцiй між земськими установами i урядовими органами у справі народної освіти, медицини, сільського господарства, статистики, упоряджувальній діяльності є актуальними й сьогодні i можуть бути запозичені для ефективного управління даними галузями на рівні міст, районів, областей.
Отже, актуальність та наукова мотивація обрання даної теми дослідження обумовлена такими чинниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: САМОВРЯДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗЕМСТВ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок