Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОБҐРУНТУВАННЯ ФЛЮЇДОНАСИЧЕННЯ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОБҐРУНТУВАННЯ ФЛЮЇДОНАСИЧЕННЯ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОБҐРУНТУВАННЯ ФЛЮЇДОНАСИЧЕННЯ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ І ГЕОХІМІЇ ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
НЕСТЕРЕНКО МИКОЛА ЮРІЙОВИЧ
УДК 552.578.2.061.4:53
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОБҐРУНТУВАННЯ ФЛЮЇДОНАСИЧЕННЯ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ
04.00.17 – Геологія нафти і газу
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
Науковий консультант:
доктор геологічних наук
Федишин Володимир Олексійович,
Львівське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту, директор
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Колодій Володимир Васильович,
Львівський національний університет ім. І. Франка, завідувач кафедри екологічної, інженерної геології та гідрогеології;
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Маєвський Борис Йосипович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ;
доктор геологічних наук, старший науковий співробітник
Рослий Іван Степанович,
Чернігівське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут геологічних наук НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “29” березня 2007 р. о 14 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.152.01 в ІГГГК НАН України за адресою: 79060, м. Львів-60, вул. Наукова, 3а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІГГГК НАН України за адресою: 79060, м. Львів-60, вул. Наукова, 3а.
Автореферат розісланий “28” лютого2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геологічних наук Н.Я. Радковець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вагомим чинником стабільного розвитку народного господарства України є забезпеченість вуглеводневою сировиною власного видобутку. Така мета досягається ефективним проведенням геологорозвідувальних робіт на регіональному, пошуковому і розвідувальному етапах, а також раціональним за інтенсивністю та повнотою освоєнням ресурсної бази нафти і газу. Відповідно набирає вагомості об’єктивність обліку загальних і видобувних запасів вуглеводнів у надрах, зокрема за рахунок достовірного визначення величин параметрів колекторів і їх нафтогазонасичення.
Породи–колектори нафти і газу є доволі різноманітними і складними полімінеральними системами. Їх необхідно розглядати не лише як багатофазні, але й як багатокомпонентні, в яких важливу роль відіграють молекулярно-поверхневі явища на межі поділу фаз.
На сьогодні недостатньо висвітлено наукове обґрунтування і можливості експериментального вивчення порід на мікрорівні (зразків, порових каналів, капілярних ефектів тощо), що призводить до використання на практиці надто узагальнених петрофізичних моделей, які неадекватно описують фізичні властивості колекторів, сформованих у різних геологічних умовах. Методи оцінки неоднорідності порід-колекторів, впливу останніх на формування залишкового водо- і нафтонасичення слабо адаптовані до порід з низькими фільтраційно-ємнісними властивостями (ФЄВ). Із вищезазначеним пов’язана об’єктивність вирішення низки прикладних завдань – від обґрунтування окремих параметрів кондицій порід-колекторів для підрахунку загальних і видобувних запасів вуглеводнів до створення геолого-фізичних основ розроблення родовищ.
Зазначені питання мають проблемний характер, недостатньо вивчені як теоретично, так і експериментально, що визначає актуальність досліджень автора, результати яких викладені у цій роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковим напрямкам діяльності Львівського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту (ЛВ УкрДГРІ). Проведені автором дослідження виконані на замовлення Державної геологічної служби в руслі вирішення наукових проблем: “Розробити наукове обґрунтування і практичні рекомендації по оцінці запасів і залученню в розробку покладів вуглеводнів в низькопористих колекторах” (1994 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ОБҐРУНТУВАННЯ ФЛЮЇДОНАСИЧЕННЯ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок