Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПІКУШ ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 336.713.009.12
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Куликов Юрій Сергійович,
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Макаренко Михайло Ілліч,
Українська академія банківської справи
Національного банку України,
завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук, доцент
Колодізєв Олег Миколайович,
Харківський національний економічний
університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри банківської справи
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра фінансів і банківської справи
Захист дисертації відбудеться 26.01.2007 р. о  год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.081.01 в Українській
академії банківської справи Національного банку України за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії банківської справи Національного банку України за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий 24.12. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.М. Бурденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні вітчизняні банки опинились в умовах чергової хвилі підвищення конкуренції, обумовленої, у першу чергу, підвищенням інтересу іноземного капіталу до українських банків та лібералізацією режиму доступу цього капіталу до ринку фінансових послуг України. Якщо на 01.01.2000 у нас діяло 7 банків зі 100 %-ним іноземним капіталом, то на 01.01.2006 – 9, і при цьому частка капіталу у їхньому сумарному статутному фонді збільшилась з 225 до 1056 млн. грн. За останні роки у власність закордонних акціонерів перейшли повністю або відбувся продаж контрольного пакета акцій такі банки, як АППБ “Аваль”, АКІБ “УкрСиббанк”, АКБ “Укрсоцбанк” та ін. Поява у банківській системі нових потужних власників, суттєве збільшення ресурсної бази банків за участю іноземного капіталу, залучення висококваліфікованих фахівців та інші чинники суттєво змінили умови міжбанківської конкуренції у бік підвищення її динамічності та загострення. Комерційні банки за таких умов вимушені корегувати стратегії свого розвитку, розвивати принципи, методи та інструменти управління своєю конкурентоспроможністю та конкурентоспроможністю послуг, що ними надаються.
Тому на порядок денний постає проблема суттєвого удосконалення науково-методичного і практичного забезпечення процесів управління конкурентоспроможністю банків.
Проблема ефективного управління конкурентоспроможністю досліджувалась у науково-методичних працях багатьох закордонних та вітчизняних науковців, а саме І. Ансофа, Я. Гордона, Б. Карлоффа, Ф. Котлера, М. Портера, А. Стрікленда, А. Томпсона, Л. Антонюка, В. Гейця, Т. Гончарук, Ю. Куликова, М. Макаренка, Ю. Полунєєва, Б. Шлюсарчика та ін. Що стосується питань управління конкурентоспроможністю саме комерційних банків, то вони досліджені значно менше (І. Волощук, А. Гальчинський, О. Дзюблюк, С. Козьменко, О. Лаврушин, Ю. Лисенков, Д. Лук’яненко, А. Мороз, А. Пересада, М. Савлук, Ф. Шпиг та ін.).
Деякі питання теоретичного характеру, зокрема щодо методичного забезпечення процесів управління конкурентоспроможністю банку саме за умов лібералізації фінансових ринків, оцінки відкритості цих ринків, розвитку теоретичної бази концепції процесного єднання стратегічного і конкурентоспроможного розвитку банку є недостатньо розробленими і не доведеними до рівня практичного застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ БАНКУ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок