Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
Плахтєєва Вікторія Іванівна
УДК 371.053.6
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ
УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
Микитюк Олександр Миколайович,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
член – кореспондент АПН України
Троцко Ганна Володимирівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, проректор з навчально-виховної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ткачов Сергій Іванович,
Національний фармацевтичний університет, м.Харків, доцент кафедри педагогіки і психології.
Захист відбудеться 19 лютого 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 – В.
Автореферат розісланий 17 січня 2008 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми. Перебудова українського суспільства з тоталітарного на демократичне зумовлює трансформацію свідомості особистості. Необхідною умовою її гармонізації з системою цінностей оновлених соціально-політичних інститутів є засвоєння молодими громадянами демократичних норм, формування соціально-політичних, правових знань, які забезпечать відповідну їхню соціально-політичну зрілість.
Аналіз науково-педагогічної літератури, сучасних реалій засвідчує, з одного боку, прояви соціальної і моральної деградації частини учнівської молоді, надмірного захоплення негативними формами комерційного бізнесу і низькопробною зарубіжною культурою, втрату інтересу до чесної праці, знецінення духовних ідеалів, притуплення потреби в пізнанні тощо; з іншого, – пробудження в певної частини молодих людей громадянської активності і свідомості.
Актуальність цього дослідження також зумовлюється:
· об’єктивною потребою відродження духовності суспільства, його членів, посилення її морального складника;
· „переходом” громадянської свідомості на рівень планетарної свідомості, що спричинено усвідомленням екологічних наслідків сучасних війн для планети Земля;
· зростанням ролі молоді в процесі державотворення, що потребує формування нових ідеалів, цінностей і спричинює пошуки соціальних методичних центрів для розробки методик, засобів впливу на моральне і громадянське виховання;
· потребою створення умов для забезпечення безпеки дітей, виховання їх здоровими, сильними, самостійними, освіченими громадянами країни, з новим мисленням;
· заміною тези: „ти маєш бути патріотом” на „я не можу в таких умовах життя не бути патріотом”.
· необхідністю розв’язання суперечностей: між високими вимогами до влади як до „мудрості” (законодавча влада), „волі” (виконавча влада), „совісті” (судова влада) й існуванням на сьогодні негативних явищ у сфері влади (корупція, авторитаризм); між посиленням ролі сучасних засобів масової інформації у справі виховання молоді і невідповідністю їх вимогам сьогодення.
Формування громадянської свідомості в молоді певною мірою також залежить від учителя як „володаря”, „носія” громадянських чеснот – цінностей, який сам спроможний, здатний відстояти незалежність, соборність України, примножити її здобутки, а також розвиватися й самореалізуватися.
У структурі особистості вчителя громадянська свідомість має займати провідне місце як показник його соціально-професійної зрілості, як умова створення нової системи цінностей, що слугуватиме орієнтиром у вихованні особистості, її прагнень, ідеалів, спрямованості особистісних потреб, відповідної життєвої і громадянської позиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок