Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Творчість М. Цуканової (проза, драматургія, мемуари)

Творчість М. Цуканової (проза, драматургія, мемуари)

Назва:
Творчість М. Цуканової (проза, драматургія, мемуари)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,34 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна
ГАВРИШ ІРИНА ПЕТРІВНА
УДК .161.2’06 Цуканова
Творчість М. Цуканової
(проза, драматургія, мемуари)
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Гноєва Ніна Іванівна,
Харківський національний
університет імені В. Н. Каразіна,
доцент кафедри історії української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури
кандидат філологічних наук
Ротова Наталія Володимирівна,
Українська інженерно-педагогічна академія,
старший викладач кафедри
українознавства і політології
Захист відбудеться “ 23 ” січня 2008 р. о __15__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 у Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “18” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І.Гноєва


Загальна характеристика роботи
Відновлення цілісної картини української культури, зумовлене необхідністю самоідентифікації нації в останній чверті минулого століття, зберігає свою актуальність і на початку ХХІ ст. Інноваційні тенденції українського літературознавства кількох останніх десятиліть, а саме: аналітичне осмислення суперечностей літературного процесу ХХ століття, повернення втрачених, несправедливо забутих або неналежно поцінованих сучасниками імен, освоєння художнього досвіду співвітчизників з діаспори – тривають і до сьогодні, набуваючи ознак якісного переходу від інформативного накопичення матеріалу і його популяризації до вивчення оригінальних мистецьких явищ, усебічного літературознавчого аналізу індивідуальних стильових систем.
Тривалість зазначеного процесу пов’язана не лише з тим, що багато творів письменників-емігрантів ще залишаються маловідомими, недостатньо дослідженими, без проекції на загальні тенденції літературного розвитку, а й із тим, що „протягом багатьох десятиліть вітчизняне літературознавство зосереджувало увагу на дослідженні творчості окремих видатних постатей у літературі, світочів, що, образно кажучи, своїм сяйвом поглинали промені меншої величини, тоді як кожен з учасників літературного процесу більшою чи меншою мірою прислужився для його розквіту”1. До майже невідомих українському читачеві постатей належить Марія Цуканова. Маючи професійну освіту піаністки, вона спробувала свої сили і в літературі (творча спадщина нараховує 9 новел і оповідань, 2 повісті та уривок з роману, 3 драматичні твори, спогади). Широкі проблемно-тематичні обрії, постановка екзистенційних питань, ціла галерея образів, серед яких на особливу увагу заслуговують творчі особистості, схильність до ліричного світосприйняття та критичного осмислення історичних реалій, що втілюються у майстерному поєднанні романтичного та реалістичного зображення дійсності, зумовили інтерес до творчої спадщини М.Цуканової не лише читачів, а й дослідників. Однак обмежений доступ широкого загалу до творів письменниці (більшість з них або публікувалась у періодичних виданнях, що виходили обмеженим тиражем, або була надрукована за кордоном: у Буенос-Айресі та Чикаго) спричинив порівняно невелику кількість критичних праць, у переважній більшості принагідних, присвячених дослідженню або одного з творів авторки, або якогось із аспектів її творчості.
Актуальність теми дисертації зумовлена відсутністю в українському літературознавстві комплексного дослідження творчої спадщини М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Творчість М. Цуканової (проза, драматургія, мемуари)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок