Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРІВ АНТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ТВОРЧОСТІ НЕОКЛАСИКІВ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРІВ АНТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ТВОРЧОСТІ НЕОКЛАСИКІВ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРІВ АНТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ТВОРЧОСТІ НЕОКЛАСИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,92 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ІВАНЮХА ТЕТЯНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК: 82-1/ -9.02“65”
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРІВ АНТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
У ТВОРЧОСТІ НЕОКЛАСИКІВ
Спеціальність 10.01.01 – українська література
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Хом’як Тамара Володимирівна,
Запорізький національнтй університет,
декан філологічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Заверталюк Нінель Іванівна,
Дніпропетровський національний університет, професор кафедри української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Райбедюк Галина Богданівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет, доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться “21” вересня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розіслано 17 серпня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гольник О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Картина українського літературного життя 20-х – початку 30-х років ХХ ст., періоду “розстріляного Відродження”, вражає своєю поліфонічністю й строкатістю. У цей час поруч із авангардистськими виступами “Нової генерації”, неоромантизмом ваплітян, монументальним реалізмом політично заангажованих вусппівців, динамічним конструктивізмом, плужанством співіснував високоінтелектуальний елітарний доробок п’яти київських поетів, що з легкої руки опонентів стали називатися неокласиками. На відміну від представників перерахованих течій і груп із їхнім прагненням творити цілком новаторське мистецтво майбутнього, неокласики М.Зеров, М.Драй-Хмара, М.Рильський, П.Филипович, Юрій Клен (О.Бургардт) поєднували сучасне з минулим, національне зі світовим, класичне з новітнім, продовжуючи традицію руху до джерел і наближення до Європи, започатковану П.Кулішем, Лесею Українкою, І.Франком та іншими.
Закоріненість творчості поетів “ґрона п’ятірного” у глибокі культурологічні пласти останнім часом стала предметом зацікавлення багатьох літературознавців. Починаючи з середини 90-х, відбуваються зрушення в тематиці “неокласичних студій”: якщо раніше вітчизняні та деякі діаспорні дослідники сперечалися з приводу наявності неокласичних первнів у творчості зазначених поетів, а то й ставили під сумнів існування неокласики як такої, то зараз увагу все частіше привертають інтертекстуальні зв’язки неокласичних текстів зі світовим культурним метатекстом.
Сучасні науковці акцентують, як правило, на двох аспектах: по-перше, визначають традиційне та новаторське в інтерпретації “вічних” образів та сюжетів (М.Бондаренко, М.Борецький, О.Гальчук, Г.Райбедюк, В.Сарапин, П.Солодько, П.Хропко), а по-друге, аналізують особливості культурологічної буттєвої парадигми, що стала основою естетичної платформи цієї групи поетів (О.Астаф’єв, М.Богач, І.Заславський, Е.Соловей, Л.Темченко). У більшості з цих розвідок принаймні побіжно окреслюється і роль античності у творчості неокласиків.
Актуальність дослідження визначається назрілою потребою:
? здійснення всебічного системного аналізу жанрової структури лірики М.Зерова, М.Рильського, П.Филиповича, М.Драй-Хмари, Юрія Клена;
? виявлення спільної основи античного класицизму та української неокласики;
? з’ясування античних жанрових джерел поезії названих митців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЖАНРІВ АНТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ТВОРЧОСТІ НЕОКЛАСИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок