Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Профілактика асоціальної поведінки учнів закладів профтехосвіти

Профілактика асоціальної поведінки учнів закладів профтехосвіти

Назва:
Профілактика асоціальної поведінки учнів закладів профтехосвіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Удалова Олена Адамівна
УДК 377. 02
Профілактика асоціальної поведінки учнів закладів профтехосвіти
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Мельникова Ірина Миколаївна, Інститут вищої освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу економіки і управління вищою освітою.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний педагогічний університет ім. І. Франка, проректор;
кандидат педагогічних наук, доцент Сорочинська Віра Євгенівна, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон.
Захист відбудеться 13 листопада 2002 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 12 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження.
Стан суспільства залежить від виховання його поколінь, забезпечення повноцінного розвитку учнівської молоді, охорони й зміцнення їх духовного, психічного та фізичного здоров'я.
Принципи державної політики у сфері освіти і виховання, викладені у “Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти” як сукупність концептуальних ідей та установок, вимагають розв'язання багатьох питань виховання учнівської молоді.
Зміни у виховному процесі не можуть відбутися без цілеспрямованої виховної роботи з учнями в умовах ПТУ.
Реалізація мети національного виховання повинна бути пов’язана з пошуком шляхів формування творчої особистості фахівця у ПТУ, розвитку її індивідуальних здібностей і таланту, забезпечення умов для самореалізації кожного із них. Саме тому одним із аспектів виховання є диференціація та індивідуалізація виховного процесу, що передбачає врахування у виховній роботі рівнів соціального, духовного, інтелектуального, психічного і фізичного розвитку вихованців, стимулювання їх творчої активності.
Актуальність цих завдань підсилюється тим, що з кожним роком зростає кількість кризових явищ у молодіжному середовищі.
Однією з найжагучих проблем сьогодення є злочинність та правопорушення неповнолітніх і молоді. Росте кількість осіб, що перебувають на обліку в медичних закладах з діагнозом наркоманія. Крім того, молодь залучається до зберігання та розповсюдження наркотиків. З проблемою розповсюдження наркоманії тісно пов’язане поширення епідемії ВІЛ/СНІДу, оскільки серед загальної кількості ВІЛ-інфікованих відсоток ін’єкційних споживачів наркотиків складає майже 80%.
Таким чином, формування моральних якостей та виховання в учнівської молоді поваги до закону і загальноприйнятих правил поведінки у суспільстві, формування позитивного погляду на здоровий спосіб життя є пріоритетним напрямом діяльності навчально-виховного закладу системи профтехосвіти.
Вирішення цих проблем потребує дослідження цілого комплексу проблем та створення сучасної системи виховної роботи, визначення у ній підсистеми роботи з профілактики асоціальної поведінки учнів ПТУ, поглиблення і уточнення поняття “профілактика асоціальної поведінки учнів ПТУ”, підвищення ефективності виховного впливу на учнів за рахунок застосування нестандартних методів і форм виховної роботи, оптимального використання резерву позанавчального часу, виявлення якостей вихованця, що сприятимуть формуванню звички правильної поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Профілактика асоціальної поведінки учнів закладів профтехосвіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок