Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Трансформація державного сектору в умовах глобалізації світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн)”

“Трансформація державного сектору в умовах глобалізації світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн)”

Назва:
“Трансформація державного сектору в умовах глобалізації світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн)”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
МЕРКЕР ГЮНТЕР
УДК 923:061.316.422
“Трансформація державного сектору в умовах глобалізації світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн)”
Спеціальність 08.05.01 світове господарство і
міжнародні економічні відносини.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі міжнародних валютно-кредитних і фінансових
відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного
yніверситету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: Доктор економічних наук, професор
Вергун Володимир Антонович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
кафедра міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин
Інституту міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: Доктор економічних наук, професор
Будкін Віктор Сергійович
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, головний науковий
співробітник.
Кандидат економічних наук, доцент
Дідківський Микола Іванович
кафедра міжнародної економіки Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Українська академія зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України, кафедра
міжнародної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “8” жовтня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
04119, м. Київ, вул. Мельникова. 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного
університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “8” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після фази експансії соціальної держави у 60-х та 70-х роках 20-го століття практично у всіх країнах ОЕСР у 80-х роках настав період стабілізації показників зростання економіки. На початку 21-го століття соціальна та економічна діяльність держави знаходиться на порозі нової широкомасштабної переорієнтації. Глобальна інноваційна конкуренція в економіці, екологічні та техногенні катастрофи, зміни в безпековому оточенні - це питання, на які потрібно знайти відповіді за умов суттєвих та довгострокових фінансових проблем держави.
Трансформація державного сектору в умовах глобалізації світової економіки стає нагальним завданням саме в промислово розвинутих країнах, які під впливом глобалізації та науково-технічної революції мають покращити умови функціонування підприємств з метою підвищення міжнародної конкурентоспроможності. Вирішення цього завдання передбачає розв’язання ряду складних теоретичних і практичних питань, зокрема таких, як: завдання, що належать до компетенції держави, та їх ефективність; продуктивність послуг, що надаються державним сектором; оптимізація існуючих структур державного сектору; умови праці для працюючих в державному секторі.
Такий теоретичний та практично орієнтований аналіз проблем знаходиться в контексті інтенсивної теоретичної дискусії, зокрема, між класичним ученням про державу та новим рухом, що отримав в літературі назву New Public Management.
Процеси глобалізації світової економіки здійснюють вплив не лише на промислово розвинуті країни, а й у все зростаючій мірі на країни з перехідною економікою та країни, що розвиваються.
У цьому зв’язку реінтеграція України до світової економіки на основі принципів ринкової економіки є предметом інтенсивних теоретичних досліджень. Досвід промислово розвинутих країн може набути для України великого значення, особливо з огляду на те, що вона прагне до набуття повного членства в європейських та інших міжнародних економічних організаціях. Передумовою цього є створення конкурентноспроможної та відкритої економічної моделі.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю поглибленого теоретичного аналізу суті, ролі і функцій державного сектору в умовах функціонування глобальної цілісності світу, дослідження механізму його регулювання в сучасному світовому господарстві, виявлення соціально-економічних наслідків трансформації та проблем вдосконалення управління державним сектором у промислово розвинутих країнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “Трансформація державного сектору в умовах глобалізації світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн)”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок