Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
інститут світової економіки і міжнародних відносин
Цебренко Марина Володимирівна
УДК 339.13 .22)
ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: НОВИЦЬКИЙ Валерій Євгенович,
доктор економічних наук, професор, завідувач відділу зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: РУМЯНЦЕВ Анатолій Павлович,
доктор економічних наук, професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
МАРТЬЯНОВ Олексій Іванович,
кандидат економічних наук, завідувач відділу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності Української академії зовнішньої торгівлі
Провідна установа: Київський національний економічний університет, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться 2 грудня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий _31 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Забезпечення національної конкурентоспроможності в умовах глобалізації та подальшого поглиблення тенденцій регіоналізації постає однією з кардинальних умов ефективного розвитку української економіки. Виконання цієї умови є необхідним для розв’язання нагальних завдань модернізації відтворювальної бази, завоювання сприятливих позицій на світових ринках, у системі міжнародного поділу праці.
В умовах перехідної економіки України особливої актуальності та практичного значення набуває послідовна політика забезпечення сприятли-вих умов функціонування базових галузей промисловості, перспективних висококонкурентних експортних виробництв, які спеціалізуються на виготовленні складної, інтелектомісткої, високотехнологічної продукції.
Подібна постановка питання інтегрує проблематику оптимізації роботи підприємств, галузей промисловості, регіонального розвитку, а також загальнодержавної структурної політики. Причому остання постає системо-визначальним чинником загального економічного розвитку, органічно інте-груючи питання діяльності та підтримки реального й монетарного секторів.
Означене питання має особливу гостроту для економіки перехідного типу, зокрема української. Причому, у вітчизняних умовах вироблення наукових критеріїв забезпечення конкурентоспроможності набуває критичного значення, адже нераціональність та неефективність регулювання макроекономічної політики за всіма її напрямами унеможливлюють вихід економіки держави на вигідні позиції в міжнародній конкурентній боротьбі.
У даному контексті має значення врахування моделей забезпечення конкурентоспроможності, що були апробовані міжнародною практикою, застосування сучасних прийомів інтенсифікації виробничих механізмів та динамізації економічних процесів.
Усе сказане зумовлює як актуальність, так і практичну значущість теми дослідження, обраної в даній роботі. Вона пов’язана із забезпеченням ефективності та конкурентоспроможності механізмів на всіх (макро-, мезо- та мікроекономічному) рівнях господарювання, нагальною потребою оптимізації відповідних регулятивних механізмів.
Вивченню та аналізу цих питань присвячено велику кількість науко-вих досліджень у світовій економічній літературі та робіт вітчизняних авторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок