Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ І ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ І ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ І ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,76 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Лапко Олена Олександрівна
УДК 338.342.4
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ І ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ
08.02.03 - організація управління, планування і регулювання економікою
 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування АН України.
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук
Малицький Борис Антонович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України, директор
доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Державний університет «Львівська політехніка», завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва, декан факультету економіки та менеджменту
доктор економічних наук, професор
Продіус Іван Прокопович,
Одеський державний політехнічний університет, завідувач кафедри менеджменту
Провідна установа | Інститут регіональних досліджень НАН України,
відділ проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва, м. Львів
Захист відбудеться 20 квітня 2000 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 в Інституті економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий «18» березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ринкова економіка характеризується принциповими змінами у відносинах власності, методах державного регулювання. Змінюються організаційно-правові форми суб’єктів господарювання, мотиви та орієнтири їх діяльності. Метою господарської діяльності підприємств стає досягнення певного рівня конкурентоспроможності, найсуворіше ресурсозбереження, впровадження нових технологій, покращання науково-виробничого потенціалу. Особливості перехідного періоду обумовлюють необхідність специфічного підходу до інноваційної діяльності, адже стан науково-технічного розвитку, сприйнятливість економіки до науково-технічного прогресу є одним з найважливіших факторів, що визначають рівень добробуту країни.
Актуальність теми. Україна володіє великими науково-технічними можливостями, однак вона не зуміла досягти високих темпів зростання. В значній мірі це обумовлено відсутністю ефективного механізму реалізації інноваційного потенціалу. Зниження обсягів державного фінансування науково-дослідних робіт в роки розбудови незалежної держави призвело до ослаблення традиційних підприємств інноваційного сектору економіки - науково-дослідних та проектно-технологічних інститутів, конструкторських бюро та лабораторій вищих навчальних закладів. Новостворені альтернативні інноваційні структури (невеликі науково-технічні, науково-виробничі, проектні фірми, інженерні центри тощо) в умовах скорочення платоспроможного попиту на інноваційну продукцію і низької інвестиційної активності мають фінансові та організаційні труднощі, що гальмують їх діяльність. Венчурне підприємництво, яке в повоєнний період в США та країнах Західної Європи було одним з головних факторів бурхливого розвитку галузей високих технологій, в Україні знаходиться на стадії становлення. Для виходу з кризи необхідно змінити технологічну парадигму і перейти до інноваційного характеру науково-технологічного розвитку.
Проблеми науково-технічної сфери завжди були в колі особливої уваги вчених-економістів. Дослідженню інноваційних процесів присвячено праці Й.-А.Шумпетера, Г.Менша, П.Друкера, Б.Твісса, Б.Санто, В.-Д.Хартмана, Х.-Д.Хауштайна, Р.Солоу, Є.Тоффлера, Е.Менсфілда, Е. фон Хіппеля, Х.Барнета, В.Александрової, Ю.Бажала, П.Бєлєнького, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ І ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок