Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ – початок ХХІ ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ – початок ХХІ ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ – початок ХХІ ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
САФОНОВА Наталія Михайлівна
УДК 378(477) “199/20”
РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
(90-ті рр. ХХ – початок ХХІ ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
07. 00. 01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України
Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Литвиненко Віталій Федосійович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Алексєєв Юрій Миколайович,
Київський славістичний університет,
ректор
кандидат історичних наук, професор
Климов Анатолій Олексійович,
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії України
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії для гуманітарних факультетів
Захист відбудеться „30січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, кв.Молодіжний, 20-А, корпус 1, ауд.241.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м.Луганськ, кв.Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий “29” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Довжук І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток демократичної, соборної, суверенної України – складний, багатоплановий процес, який торкається усіх аспектів життя суспільства. Серед них пріоритетною є проблема освіти як першооснова могутності держави. Без усвідомлення ролі, яку відіграє система вищої освіти в процесі становлення Української держави, місця вищої освіти в соціокультурних перетвореннях, неможливий прогресивний розвиток суспільства. Тому однією з найхарактерніших тенденцій сучасного світу, що динамічно розвивається, є пошук найбільш ефективних систем освіти і виховання, намагання країн взаємодіяти, інтегруватися саме в освітянській системі, зміцнювати міжнародне співробітництво в цьому напрямку. Це досягається на основі принципів Болонського процесу, який передбачає зближення європейських освітніх стандартів та документів. Поділяючи і підтримуючи такі дії, Україна водночас прагне зберегти ефективні риси національної освітньої складової.
Важливість теми дослідження посилюється й тим, що протягом 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст. відбулися масштабні і суттєві перетворення в системі вищої освіти України. Вони сприяли демократизації, деідеологізації, гуманізації та гуманітаризації освіти. За цей час склалася ступенева система підготовки фахівців, запроваджене багатоканальне фінансування освіти, сформована система навчальних закладів недержавної форми власності, визначені вищі навчальні заклади із статусом “національний”. Якщо в останні роки існування Радянського Союзу в Україні на 10 тис. населення припадало 160 студентів, то у 2004 р. – 512, а у 2005 – 545 осіб. Збільшення кількості тих, хто навчається у ВНЗ, обумовилось попитом на вищу освіту.
У зв’язку з цим назріла потреба з позицій сучасних реалій здійснити аналіз процесів вузівського реформування з тим, щоб мати можливість запобігти негативних проявів в діяльності вищої школи та знайти оптимальну модель її функціонування.
Комплексне узагальнення цього досвіду в історичному аспекті покликане сприяти виробленню певних висновків та рекомендацій з метою кадрового забезпечення економічних і політичних реформ в Україні на шляху подальшого ефективного перетворення системи вищої освіти у засіб формування інтелектуального ресурсу та інструменту майбутнього держави. Це й зумовило вибір автором теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (90-ті рр. ХХ – початок ХХІ ст.): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок