Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНИЙ ВИМІР ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРУП ПОЛІТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ В УКРАЇНІ

ЦІННІСНИЙ ВИМІР ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРУП ПОЛІТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ЦІННІСНИЙ ВИМІР ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРУП ПОЛІТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
СЕМЧЕНКО Ольга Владиславівна
УДК 316.75:328.182
ЦІННІСНИЙ ВИМІР ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРУП ПОЛІТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті.
Науковий керівник –
доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Бурдяк Віра Іванівна,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
професор кафедри політології та державного управління;
кандидат політичних наук, доцент
Ярош Ярослав Богданович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри теорії та історії політичної науки
Провідна установа –
Дніпропетровський національний університет,
кафедра політології
Захист відбудеться “ 11 ” травня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України: 01601, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4.
Автореферат розісланий “ 10 ” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається тією ключовою роллю, яку групи політичних інтересів відіграють у структуруванні сучасних суспільних систем і у консолідації (чи розмиванні) національних інтересів. Формування політичного курсу країни завжди відбувається в процесі взаємодії різноманітних та інколи суперечливих інтересів, в ході якого їх спрямованість та характер впливу мають вирішальне значення для вибору пріоритетів національної моделі розвитку. При цьому рівень їх репрезен-тативності і форми самоорганізації можна розглядати як важливі сукупні критерії оцінки якості і рівня демократії.
Групи інтересів опосередковують відносини громадянського суспільства, з одного боку, і держави – з іншого. Вони артикулюють важливі для членів даної групи цілі і шукають ефективні шляхи їх досягнення через різноманітні механізми. В цій якості вони вже протягом тривалого часу є важливим елементом політичної системи розвинених демократичних країн і предметом підвищеної уваги науковців.
В Україні встановлення демократичної політичної системи створило можливості для вільної діяльності груп інтересів, можливості діяти легально і застосовувати різні форми впливу. В умовах реструктуризації суспільства, яка триває в Україні протягом практично всього періоду її незалежності, групи інтересів поступово формуються, набувають ваги і входять до числа активних учасників політичного процесу. Як наслідок, актуалізується і питання їх дослідження науковцями.
Групи інтересів в Україні досліджуються протягом тривалого часу. Науковцям вдалося в значній мірі виконати завдання розробки методоло-гічного інструментарію дослідження груп інтересів, з’ясування їх сутності та меж функціонування, а також визначення їх окремих специфічних типів, які існують в Україні, особливостей та результатів їх функціонування. Проте, на даному рівні розвитку теорії, використання діяльнісного, системного та інших підходів вже не вдається досягти необхідного розуміння процесів, що відбуваються в груповій діяльності в Україні. При дослідженнях груп інтересів акцент часто робиться на помітних “неозбро-єним оком” процесах тиску і лобіювання, а відтак до уваги не беруться інші процеси і групи, які не мають подібних, публічних форм прояву. Крім того, через багатовимірність трактування груп інтересів – від політичних партій і профспілок до фінан-сово-промислових та політично-економічних груп – вони досліджуються в розірваних контекстах, коли відсутньою є можливість паралелізації олігар-хічних політично-економічних груп і груп грома-дянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦІННІСНИЙ ВИМІР ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРУП ПОЛІТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок