Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ І РОБОЧИХ ОРГАНІВ СІВАЛКИ ПРЯМОГО СІВУ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ І РОБОЧИХ ОРГАНІВ СІВАЛКИ ПРЯМОГО СІВУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ І РОБОЧИХ ОРГАНІВ СІВАЛКИ ПРЯМОГО СІВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМЕНІ ПЕТРА ВАСИЛЕНКА
ДЬЯКОНОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 631.331
ОБГРУНТУВАННЯ
ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ І РОБОЧИХ ОРГАНІВ СІВАЛКИ ПРЯМОГО СІВУ
05.05.11 – машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент КІМ Віталій Володимирович, Департамент інженерно-технічного забезпечення, начальник Інспекції.
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Морозов Іван Васильович, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, професор кафедри сільськогосподарських машини;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ящук Анатолій Іванович, Інститут овочівництва і баштанництва УААН, завідувач лабораторії механізації.
Провідна установа: Луганський національний аграрний університет, кафедра „Сільськогосподарські машини”, Міністерство аграрної політики, м. Луганськ.
Захист відбудеться „__5 _” ____квітня______ 2007 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01 в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.
Автореферат розісланий „_3_”______березня_______2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д. Черенков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринку все більше використовуються ґрунтозахисні, волого- і енергозберігальні технології обробітку ґрунту, зокрема система мінімального обробітку ґрунту та її різновид – прямий посів. Наукові дослідження і практика використання різноманітних технологій обробітку ґрунту під зернові культури показують, що витрати енергії коливаються в широких межах – від 25 до 75 л/га. Найменші витрати спостерігаються при використанні сівалок прямого сіву. Аналіз відомих закордонних та вітчизняних сівалок прямого сіву показав, що кожна з них при своїх перевагах і недоліках у повній мірі не забезпечує необхідної за агротехнічними вимогами рівномірності загортання насіння на глибину. При цьому порівняно багато енергії витрачається на підготовку насіннєвого ложа. Особливо це стосується широкозахватних сівалок-культиваторів, на яких встановлені робочі органи підрізаючого типу. Основним недоліком таких робочих органів є те, що вони не в змозі якісно виконати технологічний процес на ґрунтах з підвищеним складом рослинних решток і не забезпечують рівномірне загортання насіння в умовах підвищеної щільності ґрунту. Отже, розробка ґрунтообробної приставки до серійної зернової сівалки типу СЗ-5,4, що забезпечить її використання як сівалки прямого сіву, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до державної програми „Виробництво технологічних комплексів машин і обладнання для агропромислового комплексу на 1998-2005 роки”, розробленої згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 1997 р. (ДР № 1341) і є складовою частиною плану НДР кафедри механізації та електрифікації с.-г. виробництва ХНАУ ім. В.В. Докучаєва за темою: „Розробка технічних засобів обробітку ґрунту і сівби для забезпечення сучасних технологій вирощування просапних та зернових культур”, державний реєстраційний номер 0197U008168.
Мета і завдання дослідження – підвищення ефективності вирощування зернових культур шляхом зниження витрат енергії на обробіток ґрунту і сівбу.
Для досягнення поставленої мети намічено вирішити такі завдання: –
знайти технічні рішення для використання серійних зернових сівалок типу СЗ-5,4 в системі прямого сіву;–
розробити математичну модель динаміки функціонування сошникової системи з обґрунтуванням раціональних її параметрів;–
обґрунтувати раціональні параметри сівалки прямого сіву;–
обґрунтувати профіль робочого органу для обробітку ґрунту, що забезпечить мінімальні енергетичні витрати на підготовку насіннєвого ложа;–
провести комплекс експериментальних досліджень з перевірки достовірності результатів теоретичних досліджень;–
провести порівняльні дослідження експериментальної і серійної сошникових систем зернової сівалки;–
визначити якісні та енергетичні показники роботи запропонованої сошникової системи та сівалки прямого сіву;–
визначити економічну ефективність впровадження у виробництво результатів досліджень;–
впровадити у серійне виробництво сошникову систему з опорно-прикочуючим котком для зернових сівалок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ І РОБОЧИХ ОРГАНІВ СІВАЛКИ ПРЯМОГО СІВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок