Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИБУТКОВІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ (на прикладі деревообробної промисловості Чернівецької області)

ПРИБУТКОВІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ (на прикладі деревообробної промисловості Чернівецької області)

Назва:
ПРИБУТКОВІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ (на прикладі деревообробної промисловості Чернівецької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СВЕРДАН МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК: 658.155:674
ПРИБУТКОВІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ
(на прикладі деревообробної промисловості Чернівецької області)
Спеціальність 08.04.01 – “Фінанси, грошовий обіг і кредит”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
КИЇВ – 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Суторміна Валентина Миколаївна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів
Офіційний опонент: доктор економічних наук, професор,
Осадець Семен Степанович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів підприємств
і страхової справи
Офіційний опонент: кандидат економічних наук, доцент,
Шульга Наталія Петрівна,
Київський національний торговельно-економічний
університет, доцент кафедри банківської справи
Провідна установа Науково-дослідний фінансовий інститут
Міністерства фінансів України,
відділ фінансових ресурсів держави, м. Київ
Захист відбудеться “4” лютого 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. № 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “4” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В процесі поступового реформування української економіки посилюється увага до ефективного функціонування підприємств як фундаменту економічної стабільності країни. Одночасно з трансформацією економіки, в Україні відбувається зміна форм власності більшості підприємств і створення на їх основі переважно акціонерних товариств. Недостатній досвід корпоративного управління в Україні позначився на недосконалому здійсненні фінансової діяльності акціонерних товариств, що створює перешкоди і не забезпечує умов для одержання прибутку.
Прибуток підприємства в ринковій економіці є результатом функціонування капіталу. Прибутковість акціонерного товариства залежить від структури капіталу, яка визначає особливості формування і розподілу прибутку, що впливає на фінансове становище та фінансові можливості акціонерного товариства. Це зумовлює необхідність проведення аналізу з метою визначення загальної оцінки ефективності фінансової діяльності, яка відображає результативність функціонування акціонерного товариства. В першу чергу це стосується формування структури капіталу та доведення її до оптимального рівня, що дозволить мінімізувати ціну капіталу і максимізувати ринкову вартість акціонерного товариства. Виконання цього завдання визначається фінансовим ліверіджем – важелем, використання якого збалансовує співвідношення джерел фінансових ресурсів в структурі капіталу і підвищує прибутковість акціонерного товариства. Важливого науково-практичного значення набуває питання раціонального вибору джерел фінансування інвестицій, що дозволило б акціонерним товариствам забезпечити себе необхідними фінансовими ресурсами, виступило гарантом одержання високих фінансових результатів та посприяло розробці надійної стратегії довгострокового фінансового розвитку.
Термін “капітал акціонерного товариства” є новим в економіці України. З інтеграцією вітчизняних акціонерних товариств у простори міжнародної економіки з’являється потреба єдиного відображення фінансових показників у звітності, яка була б зрозумілою суб’єктами підприємництва за межами України. Необхідність однозначного тлумачення фінансових ресурсів акціонерного товариства згідно вимог економіки ринкового типу обумовила потребу введення категорії “капітал” замість довготривалого широковживаного економічного поняття “фонди грошових коштів”.
Від рівня прибутковості у свою чергу залежить інтенсивність інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання, яка в перехідний період української економіки відбувається за умов обмеження грошових коштів і спаду виробництва, зумовлених впливом інфляційних процесів та зносом основного капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИБУТКОВІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ (на прикладі деревообробної промисловості Чернівецької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок