Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація Діагностики та лікування інвагінації кишок у дітей

Оптимізація Діагностики та лікування інвагінації кишок у дітей

Назва:
Оптимізація Діагностики та лікування інвагінації кишок у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ ІМ. В.К.ГУСАКА
АМН УКРАЇНИ
Нікіфоров Олег Анатолійович
УДК 616.34-007.44.053.2:616.381-002]-036.1-092-08
Оптимізація Діагностики та лікування
інвагінації кишок у дітей
14.01.09 – дитяча хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі дитячої хірургії Запорізького державного медичного університету МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Соловйов Анатолій Єгорович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Москаленко Валентин Захарович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії з анестезіологією, реаніматологією та курсом неонатології
доктор медичних наук, професор Давиденко Вячеслав Борисович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої хірургії.
Захист відбудеться 29.10. 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака Академії медичних наук України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий 27.09.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. О.А.Штутін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини у дітей раннього віку інвагінація кишечнику є найбільш частим видом гострої кишкової непрохідності [Григович И.А., Дербенев В.В., Шевченко И.Ю., 2000; Дронов А.Ф., 2000; Исаков Ю.Ф., Степанов Е.А., 2001].
Про причини інвагінації кишечнику у дітей існують різні точки зору. Провідну роль у виникненні інвагінації відводять порушенням харчового режиму. В даний час доведена ведуча роль ендогенної інтоксикації в патогенезі інвагінації кишечнику. Вона обумовлена впливом мікробних токсинів, а так само продуктів порушеного метаболізму [Дорохин К.М., Спас В.В., 1994; Васильев И.Т., 1995; Eggimann P., 1995; Kuppermann N., 2000].
Незважаючи на прогрес дитячої хірургії за останні роки, діагностика інвагінації кишечнику часто залишається несвоєчасною. Дотепер недостатньо розроблена об'єктивна діагностика стадій інвагінації та парезу кишечнику у дітей.
Лікування інвагінації кишечнику у дітей є проблемою вже тому, що ускладнення при цьому зустрічаються від 9,6% до 34,3% випадків, а летальність складає від 1% до 9,5% [Нейков Г.Н., 1992; Гранкина А.А., 1996].
Такі результати лікування свідчать, насамперед, про відсутність єдиних підходів до питань діагностики та лікування інвагінації кишечнику, що пов'язано з відсутністю єдиної класифікації, загальноприйнятих поглядів на характер патологічного процесу, відсутністю надійних критеріїв у визначенні стадій інвагінації кишечнику, розходженням поглядів на проведення інтенсивної терапії в до- та післядезінвагінаційному періоді, методів консервативного лікування і хірургічного втручання.
Тому пошук і розробка раціональних способів діагностики і лікування інвагінації у дітей актуальні і сьогодні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Запорізького державного медичного університету і є фрагментом Програми: “Дослідження механізмів регуляції системи детоксикації організму”, № державної реєстрації 01.96.U 003300.
Мета дослідження. Поліпшити якість діагностики та результати лікування інвагінації кишечнику у дітей шляхом обєктивізації стадій захворювання та диференційного вибору методів дезінвагінації.
Задачі дослідження:
1.
Провести аналіз та з'ясувати причини незадовільних результатів загальноприйнятих методів лікування інвагінації кишечнику у дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптимізація Діагностики та лікування інвагінації кишок у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок