Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЖІНОК ІЗ БЕЗПЛІДДЯМ ПРИ ДИСФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЖІНОК ІЗ БЕЗПЛІДДЯМ ПРИ ДИСФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЖІНОК ІЗ БЕЗПЛІДДЯМ ПРИ ДИСФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО»
ВІТЮК АЛЛА ДМИТРІВНА
УДК:618. 177 – 089. 888. 11:616. 441
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЖІНОК ІЗ БЕЗПЛІДДЯМ ПРИ ДИСФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній медичній академії післядипломної освіти імені
П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Юзько Олександр Михайлович, Національна медична академія
післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Григоренко Петро Петрович, Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти.
- доктор медичних наук, професор Беседін Віктор Миколайович, Львівський національний університет імені Данила Галицького МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Захист відбудеться 25 червня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.02 у державному вищому навчальному закладі «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського» (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського» (46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8)
Автореферат розісланий 24 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук,
доцент В.О.Синицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні частота безплідного шлюбу серед подружніх пар репродуктивного віку становить 10,0 – 15,0, а в окремих регіонах цей показник наближається до 20,0. Тобто, з 12,3 млн жінок репродуктивного віку близько 1 млн – безплідні (В.І. Паньків і співавт., 2001; Л.І. Іванюта, 2001; З.М. Дубоссарская, 2002). Враховуючи, що кожна десята сімейна пара є безплідною, проблема набуває не тільки медичного, а й соціально – демографічного та економічного значення (Л.Л. Бостанджян, 2004; В.И. Кулаков, 2006, D.W. Cramer, 2003).
Одним із ймовірних факторів жіночого безпліддя є порушення функції щитоподібної залози, що суттєво впливає на стан репродуктивної функції жінки. Дисфункція щитоподібної залози супроводжується дисбалансом статевих гормонів, розладом функціональної активності гіпоталамо-гіпофізарної системи, що призводить до формування гормоно-залежних захворювань і значно погіршує якість життя жінки (О.Я. Боярская, 2003; Т.М. Варламова и соавт., 2004; П.П. Григоренко, 2004; Б.М. Венцківський та співавт., 2005 ).
Для лікування безпліддя з успіхом застосовують допоміжні репродуктивні технології. Особливу роль відіграють методи, в яких використовують контрольовану індукцію овуляції, стимуляцію суперовуляції, маніпуляції з гаметами, зиготами, ембріонами (інсемінація спермою донора, запліднення in vitro, інтраплазматичне введення сперматозоона в яйцеклітину та ін.). Поєднання безпліддя та дисфункції щитоподібної залози в жінок, які готуються до допоміжних репродуктивних технологій, є одним з найменш вивчених питань сучасної медицини, хоча відомо, що тиреоїдні зміни, пов’язані з йододефіцитом, призводять до серйозних порушень у репродуктивній системі жінки (Т.К. Іркіна, 2002; З.М. Дубоссарская, 2002; М.Б. Аншина, 2004; С.Г. Перминова С.Г. и соавт., 2006). Діагностика початкових стадій та субклінічних форм тиреоїдної недостатності складна, так як в основному має стертий характер. Розвиток дисфункції щитоподібної залози взаємопов’язаний з імунними порушеннями (В.М. Беседін, 2002; В.Н. Подольский и соавт. 2004; О.М. Юзько та співавт., 2007). Багатогранність даного питання змушує раціонально підходити до визначення обсягу дослідження в жінок із патологією щитоподібної залози та порушеннями в репродуктивній сфері, а також у виборі адекватних схем корекції та лікування дефіциту йоду, змін в системі імунітету та гормонального статусу при безплідді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЖІНОК ІЗ БЕЗПЛІДДЯМ ПРИ ДИСФУНКЦІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок