Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІНІ-ЗАВОДІВ В РИНКОВИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІНІ-ЗАВОДІВ В РИНКОВИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІНІ-ЗАВОДІВ В РИНКОВИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ДОРОХОВА Лариса Вікторівна
УДК 303.4:669.013
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІНІ-ЗАВОДІВ В РИНКОВИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)
Спеціальність 08.07.01 – економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Панфілова Тетяна Сергіївна,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри фінансів та банківської справи.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тімофєєв Володимир Миколайович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри економічного аналізу та обліку;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Куліш Євгенія Василівна,
Інститут економіки промисловості НАН України,
старший науковий співробітник відділу економічних проблем розвитку промислового виробництва.
Провідна установа: Донбаський гірничо-металургійний інститут,
кафедра економіки і управління,
Міністерство освіти і науки України, м. Алчевськ.
Захист відбудеться “14” жовтня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “12” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чорна металургія є однією з традиційних галузей промисловості. Вона переживає етап структурної перебудови, пов’язаний не лише з внутрішніми змінами - в техніці і технології, але й із зовнішніми, обумовленими необхідністю вписатися в економічні та соціальні умови, що змінюються. Останнім часом висуваються все більші вимоги до технічних властивостей металопродукції й одночасно посилюється потреба в економії матеріальних й енергетичних ресурсів.
Включення України до системи світового господарства вимагає адаптації всього господарського механізму до сучасних вимог ринку, але стан вітчизняної металургійної галузі на сьогоднішній час значно відстає від них. Запозичення передового досвіду і визначення свого місця в міжнародній системі виробництва є необхідними умовами розвитку вітчизняної металургії. За останні тридцять років у світі визначилась тенденція “полегшення” цієї галузі, де поряд з великими комбінатами з’явились заводи невеликої потужності (міні-заводи). Цей напрямок набуває все більшої актуальності. Сучасні міні-заводи ефективно функціонують на ринку, випускають високоякісну конкурентоздатну металопродукцію, відповідають вимогам сучасних технологій і утилізують металобрухт.
Для збереження і зміцнення позицій України на зовнішніх ринках металопродукції необхідна розробка стратегічних напрямків подальшого реструктурування металургійної галузі. Однак на державному рівні під час розробки національної програми розвитку і реформування гірничо-металургійного комплексу України до 2010 р. завдання створення міні-заводів практично не було поставлено. У той же час здається перспективним їх розвиток в Україні, враховуючи стан галузі, кількість невикористаних потужностей, наявність металобрухту. Створення й ефективне функціонування міні-заводів значною мірою залежить від обґрунтування базової конкурентної стратегії їх розвитку, а також від вибору стратегічних зон господарювання (СЗГ).
Теоретичним і методологічним аспектам формування стратегії підприємств присвячено багато наукових досліджень і публікацій, які досить повно і широко висвітлені у працях вітчизняних і зарубіжних учених-економістів, таких як: І.М.Акімова, І. Ансофф, А.І. Акмаєв, О.С. Виханский, В.Г. Герасимчук, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МІНІ-ЗАВОДІВ В РИНКОВИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок