Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій

Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій

Назва:
Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,76 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Харківський національний університет
ім. В. Н. КаразІна
 
Пашков Костянтин Валерійович
УДК 130.2+ 233)
Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій
Спеціальність 09.00.04 _філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Кандидат філософських наук, доцент
Панков Георгій Дмитрович,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри історії і теорії культури
Офіційні опоненти: Доктор філософських наук, професор
Малахов Віктор Аронович,
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України,
професор, головний науковий співробітник
Кандидат філософських наук, доцент
Дольська Ольга Олексіївна,
Національний технічний університет “ХПІ”
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки та культурології, м. Київ
Захист відбудеться “25” жовтня 2006 р. о 1715 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д .051.06 у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків-77, пл. Свободи, , ауд. 4-65.
 
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного унніверситету імені В. Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків-77, пл. Свободи, .
Автореферат розісланий “25” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортник Л. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Дарунок та віддяка належать до кола універсальних антропологічних феноменів, які мають майже вікову історію свого вивчення в рамках різних гуманітарних дисциплін як у західній, так і у вітчизняній науці.
Незважаючи на визнання важливості дослідження проблеми дарунку та віддяки у низці наук про людину, парадоксальною особливістю рецепції цієї проблеми у вітчизняній гуманітаристиці є відсутність філософських розробок з цього приводу. Ні у радянській, ні в українській (пост-радянській) філософії, проблема дарунку та віддяки ніколи не була центром спеціального філософського дослідження, а терміни “дарунок” і “віддяка”, можливо через наявність в них відверто “релігійних конотацій”, не розглядалися як терміни чи категорії, використання яких є легітимним у просторі академічного філософського дискурсу.
На Заході утримання від філософської проблематизації дарунку та віддяки споконвічно не було настільки тотальним. Більш того, в останній чверті ХХ століття саме проблема дарунку та віддяки, актуалізована філософами-постмодерністами, позначила не тільки один з епіцентрів сучасних філософських дискусій, але стала поштовхом до плідного міждисциплінарного діалогу між філософією (Ж. Дерріда) і християнською теологією (Ж.-Л. Маріон), привівши до появи “пост-секулярної філософії”, яка не існувала раніше. Сам же цей діалог, de facto, підтвердив наявність змін у “глобальній навігації” сучасної філософії, загальний характер яких визначається західними інтелектуалами цілком однозначно як “філософський поворот до релігії”.
Ініціювала такий “поворот” постмодерністська філософія, накресливши і намагаючись усіма можливими їй способами, у тому числі і шляхом звернення до осмислення принципів “релігійної комунікації”, вирішити проблему побудови коректних відносин з “Іншим”, що позначило свою практичну актуальність сьогодні одночасно в антропологічній, культурній, політичній, економічній та етичній площинах.
Конкретний соціо-культурний контекст даної дискусії кінця ХХ сторіччя сьогодні задає ситуація пост-секулярного стану західного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок