Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕНДРИТНИХ КЛІТИН КІСТКОВО-МОЗКОВОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРИ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ЛІМФОМИ

АНАЛІЗ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕНДРИТНИХ КЛІТИН КІСТКОВО-МОЗКОВОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРИ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ЛІМФОМИ

Назва:
АНАЛІЗ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕНДРИТНИХ КЛІТИН КІСТКОВО-МОЗКОВОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРИ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ЛІМФОМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ,
ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ІМ. Р.Є.КАВЕЦЬКОГО
СЄВКО ОЛЕКСАНДРА ЛЕОНІДІВНА
УДК 616–[006.441:092.4]:576.314:612.12
АНАЛІЗ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕНДРИТНИХ КЛІТИН КІСТКОВО-МОЗКОВОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРИ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ЛІМФОМИ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Смирнова Ірина Адріанівна,
завідувач відділу механизмів лейкозогенезу
Інституту експериментальної патології, онкології і
радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Кудрявець Юрий Йосипович,
завідувач відділу експериментальних клітинних систем
Інституту експериментальної патології, онкології і
радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України;
кандидат біологічних наук
Храновська Наталія Миколаївна,
старший науковий співробітник лабораторії клінічної
імунології Інституту онкології АМН України
Провідна установа – Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра онкології, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться "28" квітня 2004 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України (03022, м.Київ, вул.Васильківська, 45)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий "26" березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор медичних наук Н.В.Бородай


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка засобів підсилення імунних реакцій організму проти пухлинних клітин є одним із важливих аспектів онкології. Сучасним і перспективним підходом для вирішення цієї задачі є використання дендритних клітин (ДК) в якості потужного антигенпрезентуючого агенту для ініціації та посилення імунної відповіді на пухлинні або пухлиноасоційовані антигени. ДК можуть бути надзвичайно ефективними ад’ювантами при створенні протипухлинних вакцин [Пащенков М.В. с соавт., 2001; Потебня Г.П. с соавт., 2002; Ярилин А.А., 2001; Graner M.W. et al, 2003; Hart D.N.J., 1997].
З іншого боку відомо, що пухлини суттєво впливають на розвиток та функціональну активність ДК. Дані літератури свідчать про те, що в залежності від природи пухлини та характеру пухлинного росту ефекти можуть істотно відрізнятись: від підвищення до суттєвого інгібування функціональної активності ДК, від відсутності помітного впливу до суттєвого пригнічення диференціації ДК, навіть в пухлинах одного генезу [Aalamian M. et al, 2001; Bonfanti A. et al, 2000; Hart D.N.J., 1997].
Вивченню біології ДК та їхньої ролі в формуванні протипухлинного імунітету, присвячено багато досліджень. Проте незважаючи на широкомасштабні розробки у вивченні властивостей ДК, їх взаємодія з пухлиною все ще залишається не до кінця вивченою.
Таким чином, дослідження різних аспектів участі ДК в розвитку і перебігу онкологічних захворювань, зокрема злоякісних лімфом, на наш погляд, відповідає запитам сучасної біології та медицини. Це обґрунтовує необхідність комплексного дослідження дозрівання та функціональних властивостей ДК як виділених in vivo, так і культивованих з кістково-мозкових (КМ) клітин-попередників в залежності від характеру пухлинного росту, що може допомогти виявленню сприятливих умов для створення клітинних протипухлинних вакцин. Відомості про чисельність та властивості ДК в уражених органах та тканинах при пухлинному рості можуть використовуватись як прогностичні критерії перебігу захворювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації проводились у рамках планово-бюджетних наукових робіт Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, зокрема теми "Молекулярно-генетичні механізми модифікації властивостей лейкозних та інших злоякісних клітин" (шифр теми 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАЛІЗ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕНДРИТНИХ КЛІТИН КІСТКОВО-МОЗКОВОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРИ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ЛІМФОМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок