Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ Г. СПЕНСЕРА (1820-1903 рр.)

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ Г. СПЕНСЕРА (1820-1903 рр.)

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ Г. СПЕНСЕРА (1820-1903 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,61 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МИЦЕНКО ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 37(09) + 37 И
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ Г. СПЕНСЕРА (1820-1903 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КРИВИЙ РІГ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент,
МЕЛЬНИЧУК ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки психолого-педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
КОМАРОВ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Криворізький державний педагогічний університет,
завідуючий кафедрою історії України.
кандидат педагогічних наук, доцент,
БИК АДАМ СЕРГІЙОВИЧ,
Кіровоградський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
заступник директора.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
ім. М. Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
 
Захист відбудеться “12” лютого 2003 року о 12 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий “10” січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У цілях, пріоритетах і принципах розвитку освіти національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті підкреслюється, що головна мета української системи освіти — створити умови для розвитку та самореалізації кожної особистості, формування покоління, здатного навчатися упродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства.
У той же час система освітніх закладів в умовах сучасних соціально-економічних перетворень зазнає ряду істотних труднощів: зменшується мережа дитячих садків, знизилася певною мірою, ефективність виховної роботи. Сьогодні педагоги шукають способи відновлення суспільного престижу дошкільних установ, активно застосовують інноваційні технології, новаторські форми й методи роботи в дошкільних та шкільних навчальних закладах.
Особливу увагу в теорії і практиці виховання дітей сьогодні приділяють проблемі індивідуального розвитку дитини. Відомо, що "індивідуальний підхід" як принцип навчання і виховання дітей завжди був присутній у педагогіці, проте його сутність завжди залишається відкритим питанням для подальших наукових досліджень. Внаслідок цього в педагогічній практиці поширилася помилкова думка про те, що здійснити індивідуалізацію в умовах суспільного виховання досить складно.
Тимчасом у сучасних концепціях виховання дітей відзначається важливість диференціації й індивідуалізації навчально-виховного процесу відповідно до індивідуальних здібностей, нахилів, інтересів і потреб кожної дитини. Окремі аспекти цієї проблеми були розкриті в працях педагогів минулого і сучасного (Дж. Локк, Ж.-Ж. Руссо, Й. Песталоцці, Ф. Фребель, К.Д. Ушинський, М.І. Пирогов, О.В. Духнович, Є.М. Водовозова, Лесгафт, М. Монтесорі, С. Френе, С.Ф. Русова, О.В. Проскура, А.М. Богуш, В.М.Галузинський) та психологів (П.П. Блонський, Ж. Піаже, Л.С. Виготський, Л.І.Божович, Л.В. Занков, Б.Д. Ельконін, Л.С. Славіна, В.А. Роменець, О.В. Киричук, І.Д.Бех, та ін).
Значне місце в розвитку педагогіки індивідуального виховання посідають погляди англійського філософа Герберта Спенсера, освітня діяльність та педагогічна спадщина якого не були предметом окремого дослідження. Стислий огляд його педагогічних поглядів знайшли своє відображення у загальних історико-педагогічних працях М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ Г. СПЕНСЕРА (1820-1903 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок