Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЕЙЗАЖНИМ ЖИВОПИСОМ)

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЕЙЗАЖНИМ ЖИВОПИСОМ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЕЙЗАЖНИМ ЖИВОПИСОМ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,69 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Інститут проблем виховання АПН України
Половіна Олена Анатоліївна
УДК 373.2.036:75
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
(НА МАТЕРІАЛІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЕЙЗАЖНИМ ЖИВОПИСОМ)
Спеціальність 13.00.08 – дошкільна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат педагогічних наук, професор
Бєлєнька Ганна Володимирівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри дошкільної педагогіки
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
Приходько Юлія Олексіївна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри педагогіки і психології
 
кандидат педагогічних наук, професор
Поніманська Тамара Іллівна,
Рівненський державний гуманітарний університет, проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки і психології (дошкільної)
Захист відбудеться “ 25 ” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України ( 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9)
Автореферат розіслано “ 23 ” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Необхідність модернізації змісту дошкільної освіти зумовлюється тенденціями розвитку суспільства на межі епох та реформуванням галузі згідно з Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, Законами України “Про дошкільну освіту” та “Про охорону дитинства” (2001 р.), Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні (1999 р.), Коментарем до Базового компонента дошкільної освіти в Україні (2003 р.). На сучасному етапі особливої актуальності набуває проблема гуманізації змісту освіти, її мети та принципів, що зумовлює формування особистості, яка здатна до самоактуалізації, творчого сприйняття світу та соціально значущої діяльності, спрямованої на розвиток і гармонізацію суспільства (В.Андрущенко, І.Бех, А.Богуш, М.Каган, В.Кузь, Л.Левчук, Б.Неменський, І.Смольянінов та ін.). Реформування системи дошкільної освіти, яка поряд з інститутом сім'ї є основотворчим структурним елементом у системі освіти та виховання підростаючої особистості, стратегічні зміни її концептуальних і організаційних основ у контексті соціально-економічних перетворень, що відбуваються в Україні, здійснюється задля розвитку творчої особистості, її загальної та еколого-естетичної культури (А.Бєлєнька, Е.Бєлкіна, Н.Гавриш, Н.Глухова, А.Гончаренко, В.Кузьменко, С.Кулачківська, Н.Миропольська, Т.Піроженко, З.Плохій, Ю.Приходько, Г.Сухорукова, Г.Тарасенко та ін.).
Виходячи із стратегічних завдань дошкільної освіти, питання розвитку духовно-моральних якостей дітей дошкільного віку, складовою яких виступає естетичне ставлення до природи, є одним з центральних у навчально-виховному процесі. Враховуючи той факт, що дошкільне дитинство відіграє унікальну роль у становленні особистості і свідченням цього є ґрунтовні дослідження Л.Божович, Л.Венгера, Д.Ельконіна, О.Запорожця, М.Лісіної, В.Мухіної та ін. – цей вік є сенситивним для становлення первинного синкретичного світогляду, встановлення супідрядності вчинкових мотивів, довільної поведінки, внутрішніх етичних інстанцій самосвідомості, закладання основ морально-естетичного світосприймання і соціокультурного становлення особистості (О.Богініч, Е.Вільчковський, Н.Зубарєва, М.Івашиніна, Н.Кот, М.Машовець, С.Ніколаєва, Г.Підкурганна, Т.Поніманська та ін.) та проявляється “пік” інтересу до природи (І.Гончаров). Одним із пріоритетів у розвитку дошкільної освіти на сучасному етапі є розвиток почуттів дитини, емоційної сприйнятливості, емпатії; попередження виникнення та корекція емоційної глухоти, нечутливості, байдужості, песимізму (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ ЗАСОБАМИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЕЙЗАЖНИМ ЖИВОПИСОМ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок