Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВЛЕННЄВІ АКТИ ОФЕРАТИВ І ДЕКЛІНАТИВ У СИСТЕМІ МОВЛЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

МОВЛЕННЄВІ АКТИ ОФЕРАТИВ І ДЕКЛІНАТИВ У СИСТЕМІ МОВЛЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

Назва:
МОВЛЕННЄВІ АКТИ ОФЕРАТИВ І ДЕКЛІНАТИВ У СИСТЕМІ МОВЛЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ПУДРОВСЬКА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 811.111'42'271'23
МОВЛЕННЄВІ АКТИ ОФЕРАТИВ І ДЕКЛІНАТИВ У СИСТЕМІ МОВЛЕННЯ
(НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Тарасова Олена Владиславівна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри англійської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна, Сумський державний університет, завідувач кафедри перекладу
кандидат філологічних наук, доцент
Трищенко Ірина В'ячеславівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та практики перекладу германських мов
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться “26“ грудня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7-75 ).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий “24“ листопада 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
Загальна характеристика роботи
Реферована дисертаційна робота присвячена вивченню системного взаємозв'язку між пропонуванням послуги та відмовою як реакцією на нього в рамках розмовного дискурсу. Робота виконана на основі системно-функціонального і діяльносного підходів до дослідження мовленнєвих явищ.
Затвердження “діяльносної” методології у мовознавстві пов'язується перш за все з розвитком функціоналізму, що проголосив інструментальну концепцію мови. Саме функціональний підхід у лінгвістиці робить можливим достовірний аналіз та пояснення того, яким чином за допомогою мовних одиниць здійснюється мовленнєва взаємодія в конкретних ситуаціях спілкування й мовленнєвих контекстах.
У концепціях та категоріях функціональної лінгвістики відбувається зсув проблематики системності з традиційного об'єкту мовознавства – мови (мовної структури) на мовленнєву комунікацію. Цьому в значній мірі сприяють пошуки нових принципових концепцій і методів, котрі надали б дослідженням мовленнєвої системності більшої динаміки й відбивали б підхід до мовлення як до єдності системи й функції. З цієї точки зору все більшу увагу лінгвістів привертає в останні роки концепція функціонально-адаптивних систем (І.В. Арнольд, Є.В. Сидоров), яка здатна суттєво доповнити традиційний статичний підхід, розроблений у руслі лінгвопрагматичної теорії мовленнєвих актів.
Об'єктом дослідження є діалогічна єдність “пропонування послуги – відмова”, що трактується як функціонально-адаптивна система у складі англомовного діалогічного дискурсу.
Предметом дослідження виступають прагматичні, системно-функціональні, соціокультурні, когнітивні особливості продукування англомовними комунікантами мовленнєвого акту (МА) пропонування послуги та МА відмови як реакції на нього.
Актуальність дисертаційного дослідження визначається зростаючим інтересом до аналізу мовленнєвої комунікації як складової людської діяльності й системно-функціональної природи діалогічного мовлення, яка найбільш повно відображає двобічний, інтерактивний характер мовленнєвого спілкування та активний взаємовплив комунікантів. Крім того, стрімке розширення міжкультурних контактів і підвищення важливості їх ролі в житті сучасного суспільства обумовлюють необхідність удосконалювання комунікативної компетенції тих, хто вивчає англійську мову, розуміння етнокультурної специфіки мовленнєвої поведінки англомовних комунікантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОВЛЕННЄВІ АКТИ ОФЕРАТИВ І ДЕКЛІНАТИВ У СИСТЕМІ МОВЛЕННЯ (НА МАТЕРІАЛІ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок