Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> процес МОДИФІКУВАННЯ БЕНТОНІТІВ сульфатною кислотою

процес МОДИФІКУВАННЯ БЕНТОНІТІВ сульфатною кислотою

Назва:
процес МОДИФІКУВАННЯ БЕНТОНІТІВ сульфатною кислотою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
САННІКОВ Микола Іванович
УДК 546.22:546.33-36
процес МОДИФІКУВАННЯ БЕНТОНІТІВ сульфатною кислотою
05.17.08. – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра екологія та охорона навколишнього
середовища, завідувач кафедри
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Пляцук Леонід Дмитрович
Сумський державний університет, Міністерства освіти і науки України, м.Суми
кафедра промислової екології,
завідувач кафедри
кандидат технічних наук, доцент
Троцький Володимир Іванович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра хімічної інженерії, доцент
Провідна установа Національний технічний університет “
Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра машин та апаратів хімічних і
нафтопереробних виробництв
Захист відбудеться 27 грудня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл.Св.Юра, 9, корпус 9, ауд.214).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська, 1).
Автореферат розісланий 25 листопада 2004 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої ради
доктор технічних наук, доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Бентоніти знаходять широке застосування в різних галузях промисловості та в сільському господарстві внаслідок своїх унікальних адсорбційних властивостей та значних запасів в надрах України (Дашуківське родовище – 104,7 млн.т., Горбське родовище– 6,8 млн.т, Ільницьке родовище – 1,2 млн.т.). Бентоніти цих родовищ відрізняються за своїм хімічним та мінералогічним складом і фізико – хімічними властивостями, тому мають різні області застосування. Але досить часто для використання бентонітів у технологічних цілях необхідне їх фізичне та хімічне модифікування. Фізичне модифікування (сушіння, помел, класифікація) забезпечує умови застосування продукту у виробничих технологіях – однорідність за хімічним та дисперсним складом та необхідний вологовміст. Ціллю хімічного модифікування є зміна адсорбційних властивостей бентоніту з ціллю досягнення максимальної адсорбційної ємності відносно певного, конкретного виду забрудника, для очищення від якого планується використовувати бентоніт. Найчастіше таким видом модифікування є кислотна або лужна активація. Лужно активовані бентоніти застосовуються для приготування бурових розчинів та формувальних сумішей, в технології збагачення залізних руд, для очищення вина та пива. Найбільш перспективними областями застосування активованих бентонітів є очищення харчової олії та маргари ну (з ціллю отримання високоякісного конкурентноздатного на світовому ринку продукту), очищення стоків від забрудників, кондиціювання питної води.
На даний час на Україні не існує виробництва активованого кислотою бентоніту, який використовується для отримання високоякісних олії та маргарину. Для цих цілей використовуються активовані бентоніти зарубіжних виробників (так звані “відбільні землі”). В деяких випадках як сировину для активації зарубіжні виробники (Польща, завод “Сяркополь” в м.Тарнобжег) використовують бентоніти українських родовищ. Тому дослідження процесу модифікування бентоніту сульфатною кислотою, встановлення оптимальних параметрів реалізації цього процесу, розроблення на основі цих знань технології вітчизняного виробництва активованого бентоніту та впровадження цього виробництва є завданням вчасним та актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: процес МОДИФІКУВАННЯ БЕНТОНІТІВ сульфатною кислотою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок