Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ АГРАРНОГО ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО СЕРВІСУ ДО РИНКОВИХ УМОВ ( на прикладі Волинської області)

АДАПТАЦІЯ АГРАРНОГО ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО СЕРВІСУ ДО РИНКОВИХ УМОВ ( на прикладі Волинської області)

Назва:
АДАПТАЦІЯ АГРАРНОГО ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО СЕРВІСУ ДО РИНКОВИХ УМОВ ( на прикладі Волинської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
СЕМЕНЧЕНКО ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА
УДК ЗЗ8. 43 (477. 82)
АДАПТАЦІЯ АГРАРНОГО ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО СЕРВІСУ ДО РИНКОВИХ УМОВ
( на прикладі Волинської області)
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки та підприємництва Луцького державного технічного університету Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ступень Михайло Григорович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри земельного кадастру
 
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник,
Кісіль Микола Іванович, Національний науковий центр „Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділом інвестицій
Провідна установа: Об’єднаний інститут економіки НАН України,
відділ продовольчої безпеки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “08“ вересня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11
 
Автореферат розісланий “14 “липня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Б.П. Адамик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Світова практика нагромадила систему знань щодо становлення ефективного аграрного виробництва на основі формування збалансованого техніко-технологічного сервісу та регульованих ринкових відносин, що обумовлюється особливостями сільськогосподарської галузі та специфікою формування пропозиції і попиту на сільськогосподарську продукцію.
Нестабільність сільськогосподарського виробництва, пов’язана в значній мірі з передчасною лібералізацією цін на матеріально-технічні ресурси і неефективною ціновою політикою щодо продукції сільського господарства, призвела до різкого падіння платоспроможності сільських товаровиробників. Це викликало зниження темпів оновлення технічних засобів та рівня оснащеності господарств тракторами, комбайнами та іншими засобами механізації. Відповідно, зменшилося у десятки разів виробництво сільськогосподарської техніки, на межі банкрутства знаходяться агротехсервісні підприємства.
Погіршення стану технічного та агрохімічного забезпечення негативно позначається на обсягах, своєчасності та якості виконання багатьох технологічних операцій і робіт, що призводить до зниження урожайності та зменшення валових зборів сільськогосподарських культур.
За таких умов необхідна чітка організаційна перебудова використання наявного технічного та агрохімічного потенціалу, ремонтно-технічної служби та розвитку ринку аграрного техніко-технологічного сервісу, яка б дала змогу компенсувати в певній мірі допущене зниження рівня матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських формувань.
Розвитку теоретичних і практичних аспектів економіки і організації технічного обслуговування, методів визначення ефективності технічних засобів присвячені праці Н.А.Артеменка, В.Г.Більського, М.І.Долішнього, М.І.Кісіля, Ю.О.Конкіна, Г.Г.Косачева, В.О.Питулька, М.Г.Ступеня, М.І.Синюкова та ін.
Теоретичні і практичні аспекти проблеми організації техніко-технологічного сервісу у сільському господарстві в умовах його реформування та адаптації до ринкового господарювання розглядаються в працях В.П.Алферова, Я.К.Білоуська, Є.А.Бузовського, П.І.Гайдуцького, В.А.Горемикіна, А.А.Демка, П.А.Денисенка, Н.О.Дорофеєвої, В.І.Кравчука, Н.В.Краснощокова, Г.А.Лісовського, М.Г.Лобаса, В.Я.Лимарева, М.В.Молодика, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ АГРАРНОГО ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО СЕРВІСУ ДО РИНКОВИХ УМОВ ( на прикладі Волинської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок