Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА І РОСІЙСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ ЗАСЕЛЕННЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI–XVIII ст.

УКРАЇНСЬКА І РОСІЙСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ ЗАСЕЛЕННЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI–XVIII ст.

Назва:
УКРАЇНСЬКА І РОСІЙСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ ЗАСЕЛЕННЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI–XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,94 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТЕШЕНКО НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 930.2(477+470+571):303.446.4“15/17”
УКРАЇНСЬКА І РОСІЙСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ
ЗАСЕЛЕННЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI–XVIII ст.
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Бойко Анатолій Васильович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри джерелознавства, історіографії
та спеціальних історичних дисциплін
доктор історичних наук, професор
Романцов Володимир Миколайович,
Маріупольській державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри історичних дисциплін
Захист відбудеться “21” грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корпус , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корпус .
Автореферат розісланий “20” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі розбудови незалежної Української держави важливу роль має врахування етнополітичної ситуації, яка склалася в процесі заселення території України. Особливо це стосується Степової України, де в процесі освоєння регіону поряд з українським етносом брали участь росіяни, греки та інші народи, що сформували сучасне багатоетнічне населення регіону. Геополітичні та етнокультурні питання тісно пов’язані з недостатнім вивченням ролі різних етнічних груп в заселенні та освоєнні території в минулому. Применшується роль українців в освоєнні регіону, особливо на початковому етапі. Висуваються абсурдні ідеї відділення Степової України, в минулому Новоросії, в окрему територіальну одиницю. Витоки сучасної ситуації, котра стала не лише історичної, а й перетворилася на соціально-політичну, є предметом обговорення численних наукових публікацій української і російської історичної науки.
Проблема залюднення й освоєння Степової України в XVI–XVIII ст. на сьогоднішній день нараховує значну кількість досліджень представників різноманітних історіографічних шкіл і напрямів, що з’явилися протягом XVIII – початку ХХІ ст. Проте, до сьогодні в історіографії не оцінено вклад, який було внесено науковцями в розвиток історичної науки дослідженнями саме з історії заселення. Нагромаджений фактичний матеріал з вивчення проблеми та сучасні наукові розробки потребують систематизації й узагальнення, що може бути досягнуто в процесі історіографічного огляду.
Історія заселення Степової України в XVI–XVIII ст. є однією з проблемних площин сучасної історичної науки. До початку 1990-х рр. питання розглядалося на користь радянської політичної системи, тому з української історіографії викреслено цілий пласт літератури різних шкіл і напрямів. Цим, фактично, вилучено з наукового обігу значне коло першоджерел, частина яких була втрачена, а частина стала доступною лише тепер. Через це, до сьогодні наявні дискусії, які точаться навколо розбіжності у поглядах на перевагу українського чи російського етносу на початковому етапі заселення краю.
Об’єктивний аналіз наявної літератури з проблеми дає підстави стверджувати, що відсутність у вітчизняній історичній науці комплексних та узагальнюючих історіографічних досліджень з історії заселення регіону призвела до ситуації, за якої в новітніх наукових розвідках представлена неповна історіографічна база, що негативно позначається на загальному стані науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА І РОСІЙСЬКА ІСТОРІОГРАФІЯ ЗАСЕЛЕННЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI–XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок