Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗА В.ВИННИЧЕНКА: ПРОБЛЕМИ ТЕКСТОЛОГІЇ

ПРОЗА В.ВИННИЧЕНКА: ПРОБЛЕМИ ТЕКСТОЛОГІЇ

Назва:
ПРОЗА В.ВИННИЧЕНКА: ПРОБЛЕМИ ТЕКСТОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,97 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
МАСЛЯНЧУК ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821.161.2 – 3.09: 808.1
ПРОЗА В.ВИННИЧЕНКА: ПРОБЛЕМИ ТЕКСТОЛОГІЇ
10.01.09 – літературне джерелознавство і текстологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі рукописних фондів та текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук
ГАЛЬЧЕНКО Сергій Анастасійович,
завідувач відділу рукописних фондів та
текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка
НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КУЗЬМЕНКО Володимир Іванович,
професор кафедри філології Київського
славістичного університету;
 
кандидат філологічних наук, доцент
ГНАТЮК Мирослава Михайлівна,
старший науковий співробітник Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Провідна установа: Інститут української археографії і джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “10” грудня 2003 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “5” листопада 2003 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці 80-х років ХХ століття в Україні з’явилися можливості для об’єктивного вивчення біографії і творчої спадщини В.К.Винниченка, проскрибованого протягом багатьох попередніх десятиліть. Відтоді постали численні критичні та літературознавчі праці українських учених, в яких розглядалися питання художньої майстерності В.Винниченка, його творчої еволюції тощо. Цей науковий доробок репрезентують як праці авторитетних літературознавців (В.Гуменюка, Т.Гундорової, Л.Дем’янівської, М.Жулинського, С.Михиди, Л.Мороз, В.Панченка, Г.Сиваченко), так і молодих науковців (Г.Баран, О.Брайка, О.Гожика, Н.Гусак, Н.Михальчук, В.Хархун та ін.). Водночас у процесі активізації наукового й читацького зацікавлення художньою спадщиною митця особливої ваги набирають текстологічні проблеми вивчення його літературної творчості, що відкривають нові перспективи у дослідженні певного історико-літературного матеріалу.
Питання текстології художньої творчості В.Винниченка досі не були достатньо висвітлені вітчизняними науковцями. За радянських часів текстологічні проблеми творчості В.Винниченка розглядали лише вчені діаспори, зокрема Г.Костюк, О.Мотиль, С.Погорілий, М.Мольнар, бібліограф Р.Маланчук (Вадим Стельмашенко) та ін. Серед них особлива роль належить професору Г.Костюку – видатному досліднику, архіваріусу і видавцеві творчої спадщини В.Винниченка; його слушно вважають основоположником винниченкознавства. Вчений здійснив первісне упорядкування особового архіву В.Винниченка, що після смерті письменника перейшов у розпорядження Української Вільної Академії Наук (УВАН) у США. Спостереження над цими архівними матеріалами знайшли відображення у численних історико-літературних та критичних розвідках Г.Костюка.
Іншим аспектом проблеми збереження творчого доробку письменника було перевидання окремих творів та публікація недрукованої спадщини В.Винниченка. Хоча творчість В.Винниченка, з огляду на його громадсько-політичну діяльність, в колах української діаспори сприймалася неоднозначно, за межами України десятиліттями проводилося серйозне наукове вивчення його творчої спадщини. Зусиллями шанувальників таланту видатного майстра слова здійснювалася посмертна публікація його творів. Це, зокрема, збірки оповідань – “Оповідання” (Пряшів, 1968), “Бабусин подарунок” (Мельбурн, 1969), “Намисто” (Вінніпег, 1976), перевидання роману “Соняшна машина” (Нью-Йорк, 1962), повісті “На той бік” (Нью-Йорк, 1972), драми “Між двох сил” (Торонто, 1974) та видання раніше не друкованих творів письменника (“Пророк” та невидані оповідання” (Нью-Йорк, 1960), “Слово за тобою, Сталіне!” (Нью-Йорк, 1971), “Поклади золота” (Нью-Йорк, 1988).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОЗА В.ВИННИЧЕНКА: ПРОБЛЕМИ ТЕКСТОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок