Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду

Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду

Назва:
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,24 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
ВОЙТЕНКО СВІТЛАНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 636.4.082.43
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ - Чубинське – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті свинарства ім. О.В. Квасницького Української академії аграрних наук
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Буркат Валерій Петрович, директор Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Офіційні опоненти:
- доктор сільськогосподарських наук, професор Агапова Євгенія Михайлівна, завідувач кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва Одеського державного аграрного університету;
- доктор сільськогосподарських наук, професор Топіха Віра Сергіївна, завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва Миколаївського державного аграрного університету;
- доктор сільськогосподарських наук, професор Рудик Іван Адамович, завідувач кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин Білоцерківського державного аграрного університету.
Провідна установа : Інститут тваринництва степових районів ім..М.Ф.Іванова “Асканія-Нова” УААН – Національний селекційно-гене-тичний центр по вівчарству, відділ свинарства.
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2007 р. о 10 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське вул. Погребняка 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН
Автореферат розісланий “ 10 ” травня 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мільченко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для України, де процес породоутворення у свинарстві привів до створення нових, високопродуктивних порід, типів і ліній, відселекціонованих за м’ясними та відгодівельними якостями, проблема збереження і раціонального використання вітчизняних локальних генотипів стоїть особливо гостро. За останні роки у свинарстві України назавжди втрачені подільский, придніпровський та кролевецький породні типи в миргородській породі, оскільки немає плідників (сперми) і племінних маток (ооцитів), а також не залишилось законсервованих ембріонів для відновлення їх генетичної основи. Під загрозою зникнення перебувають миргородська, українська степова біла і українська степова ряба породи, генний комплекс яких не може бути поповнений за рахунок аналогів зарубіжної селекції чи порід, що приймали участь у їх створенні (М.В.Зубець, В.П. Буркат, Ю.Ф.Мельник та ін., 2001).
Згідно класифікації ФАО, всі вітчизняні локальні породи свиней віднесені до категорії "під загрозою зникнення", з кількістю основних свиноматок від 40 до 1000 голів. Головною стратегією збереження вітчизняних локальних порід визначено залучення їх генетичних ресурсів для промислового виробництва. За такої стратегії передбачено використання порід в умовах до яких вони були адаптовані, удосконалюються і можуть бути пристосовані для більш ефективного використання (І.К.Лядський, К.Ф.Почерняєв, С.Л.Войтенко, 2004).
Збільшення виробництва свинини відбувається головним чином за рахунок розведення всього декількох порід свиней, що приводить до значної ерозії генетичного різноманіття місцевих порід . На сучасному етапі 20% всіх відомих у світі порід свиней мають ризик зникнути (Committee on World Food Security,1992).
На даному етапі розвитку галузі свинарства в Україні розводять 10 порід і одну спеціалізовану м’ясну лінію, при цьому монопородою визнано велику білу, яка за кількістю основних свиноматок і племінних господарств має питому вагу понад 80% (М.Д.Березовський, 2002).
Особливістю породного складу свиней України є мінімальна кількість поголів’я локальних зникаючих генотипів та племінних господарств по їх розведенню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок