Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМIКА СИНГУЛЯРНИХ НЕПАРАКСіАЛЬНИХ ПУЧКIВ В ОКОЛI ВХIДНОГО ТОРЦЯ ОПТИЧНОГО ВОЛОКНА

ДИНАМIКА СИНГУЛЯРНИХ НЕПАРАКСіАЛЬНИХ ПУЧКIВ В ОКОЛI ВХIДНОГО ТОРЦЯ ОПТИЧНОГО ВОЛОКНА

Назва:
ДИНАМIКА СИНГУЛЯРНИХ НЕПАРАКСіАЛЬНИХ ПУЧКIВ В ОКОЛI ВХIДНОГО ТОРЦЯ ОПТИЧНОГО ВОЛОКНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРIЙСКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
iм. В.I. Вернадського
 
Шведов Владлен Геннадiйович
УДК 535:52-626:681.7.068.2
ДИНАМIКА СИНГУЛЯРНИХ НЕПАРАКСіАЛЬНИХ ПУЧКIВ В ОКОЛI ВХIДНОГО ТОРЦЯ ОПТИЧНОГО ВОЛОКНА
01.04.05 — оптика, лазерна фiзика
 
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Сiмферополь — 2001
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Таврiйському нацiональному унiверситеті iм. В.I. Вернадського,
Мiнистерство освiти і науки України
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Воляр Олександр Володимирович,
Таврiйський нацiональний унiверситет iм. В.I. Вернадського,
зав. кафедрою загальної фiзики
Офiцiйнi опоненти:
доктор фiзико-математичних наук, професор Горшков В'ячеслав Миколайович, Iнститут Фiзики НАН України, провiдний науковий співробiтник,
кандидат фiзико-математичних наук, доцент Фрiдман Юрiй Анатолiйович,
Таврiйський нацiональний унiверситет iм. В.I. Вернадського, доцент кафедри теоретичної фiзики.
Провiдна установа:
Чернiвeцький державний унiверситет iм. Юрiя Федьковича, фiзичний факультет, Мiнистерство освiти і науки України, м. Чернiвцi.
Захист вiдбудеться “ 2 ” лютого 2001 р. о 14 год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради K 52.051.02 при Таврiйському нацiональному унiверситетi iм. В.I. Вернадського за адресою: вул. Ялтинська 4, 95007, м.Сiмферополь.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Таврiйського нацiонального унiверситета iм. В.I. Вернадського за адресою: вул. Ялтинська 4, 95007, м.Сiмферополь.
Автореферат розiсланий 28 грудня 2000 р. .
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Яценко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дана робота належить до розділу оптики сингулярних пучків у неоднорідних середовищах. В даний час виникла необхідність практичного використання оптичних волокон для передачі структурно стійких сингулярних пучків з метою створення надчутливих датчиків фізичних величин і інших пристроїв мікроелектроніки і мікробіології. Проте, для рішення цієї задачі необхідно систематизоване теоретичне дослідження електромагнітного поля сингулярних пучків в області вхідного торця оптичного волокна і виділення таких структурно стійких польових комбінацій, що узгодяться з власними модами оптичного волокна. Проблема поширення параксиальних пучків у вільному просторі добре вивчена [1, 2]. Як показує аналіз, параксиальні сингулярні пучки, що переносять оптичні вихори є структурно стійкими полями, тобто в процесі поширення в полi пучка не виникає додаткових фазових сингулярностей. Проте, дослідження, проведені ще в 70-х роках [3], і наприкінці 90-х років [4], показали, що процес фокусування реального лазерного пучка викликає народження і знищення фазових дислокацій (дислокаційних реакцій) в області перетяжки. Для більшості задач класичної оптики надається достатнім скалярне наближення, що дозволяє розглядати лазерні пучки, як стійкі хвилясті структури. Проте потреби сучасного оптичного приладобудування, зокрема, потреби розробки і створення надчутливих датчиків фізичних величин на основі оптичних волокон, що підтримують сингулярнi пучки, змушують не обмежуватися параксиальним підходом до даної проблеми, а розглядати векторну задачу в цілому, тобто вивчати проблему еволюцiї і структурної усталеності непараксиального сингулярного пучка. Наприклад, досить часто виникає задача ефективного збудження в оптичних волокнах спряманих власних вихорів. Але, як правило, навіть слабкі обурення пучків, радіус перетяжки яких порiвнюются з довжиною хвилі, викликає істотні зміни його структури в площині вхідного торця волокна. Отже, в оптичному волокні може реалізуватися не окремий сингулярний пучок, а комбінація власних мод, що викликають небажані шумові ефекти в оптичних приладах. [5].
Проблема непараксиальних пучків, як правило, розглядається в рамках скалярної хвильовой теорії [3,6-9]. Добір необхідних типів полiв здійснюється за допомогою наближених граничних умов у змісті Патаньяка або в змісті Дэвиса, відповідно до яких скалярна хвильова функція непараксиального пучка у фокальнiй площині поблизу осі (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИНАМIКА СИНГУЛЯРНИХ НЕПАРАКСіАЛЬНИХ ПУЧКIВ В ОКОЛI ВХIДНОГО ТОРЦЯ ОПТИЧНОГО ВОЛОКНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок