Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби

Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби / сторінка 2

Назва:
Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Вивчення патогенетичних механізмів, що беруть участь у реалізації пристосувальних реакцій серцево-судинної системи (ССС), на сьогоднішній день є одним із першочергових завдань. У зв'язку із цим концепція ТХ вимагає доповнення фундаментальних знань для корекції порушень системної гемодинаміки й ушкодження міокарда з метою зниження кількості ускладнень і летальності.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана як фрагмент комплексної науково-дослідної роботи “Дисфункція гуморальної регуляції в патогенезі травматичної хвороби”, що виконується згідно з планом науково-дослідних робіт Донецького державного медичного університету ім. М. Горького в Центральній науково-дослідній лабораторії в 2006-2008 р., номер держреєстрації 0105U008712. Дисертант є співвиконавцем теми.
Мета і задачі дослідження. Установити патогенетичну роль факторів гуморальної регуляції в порушенні системної гемодинаміки й ушкодженні міокарда в ранньому періоді ТХ і обґрунтувати принципово можливі напрями кардіопротекції.
Для досягнення мети дослідження були поставлені задачі:
1. Вивчити комплексно стан системної гемодинаміки в ранньому періоді ТХ. Виявити особливості різних типів її реакції на травму. Визначити діагностичні критерії ушкодження міокарда.
2. Установити роль симпатоадреналової системи у формуванні порушень системної гемодинаміки й ушкодження міокарда.
3. З’ясувати значення системи простагландинів і циклічних нуклеотидів у формуванні порушень системної гемодинаміки.
4.Визначити роль системи оксиду азоту в патогенезі порушень системної гемодинаміки й ушкодження міокарда.
5. На основі аналізу отриманого матеріалу встановити роль змін факторів гуморальної регуляції в патогенезі порушень системної гемодинаміки й ушкодженні міокарда в ранньому періоді ТХ.
Об'єкт дослідження: 258 білих безпородних щурів-самців із травмою за моделлю Кеннона у модифікації Штихно Ю.М. і співавт. (1979), 50 контрольних і 10 інтактних тварин.
Предмет дослідження: летальність, стадійність, характер і ступінь порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби (через 3, 12, 24, 48 годин, 3-4-у, 7-10-у, 14-у добу після травми); вміст кардіоселективного маркера – креатинфосфокінази міокардіального волокна (КФК-МВ) у крові, вміст катехоламінів, простагландинів і циклічних нуклеотидів у крові й тканині серця, стан процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантного захисту, стан системи синтезу оксиду азоту (NO) й метаболізму
L-аргініну – сечовини й нітриту у крові й тканині міокарда.
Методи дослідження: біохімічні (визначення метаболітів
L-аргініну й оксиду азоту, КФК-МВ, стану про- і антиоксидантних систем), імуноферментні (визначення вмісту простагландинів, катехоламінів, циклічних нуклеотидів), фізіологічні (дослідження параметрів системної гемодинаміки), імуногістохімічний (визначення ендотеліальної NO-синтази у тканині міокарда), математичні (варіаційний, регресійний і кореляційний аналіз).
Наукова новизна отриманих результатів. Одержала подальший розвиток концепція порушення регуляторних гуморальних механізмів при ТХ. Вперше показано, що адаптивною (захисною) реакцією симпатоадреналової системи (САС) є посилення її функціональної активності, яка при надмірній активації набуває характеру ушкодження й зумовлює пригнічення діяльності ССС і зростання летальності. Чітко визначені напрями реакцій стрес-лімітуючих і стрес-реалізуючих систем. Установлено, що пригнічення функціональної активності стрес-лімітуючих систем, простацикліну й NO, односпрямовано відповідає порушенням системної гемодинаміки, тяжкості перебігу і виходу раннього періоду ТХ. Вперше постуліровано формування двох типів системної гемодинаміки – гіподинамічного й декомпенсованого. При гіподинамічному типі виявлено механізми адаптивного характеру, спрямовані на відновлення й стабілізацію діяльності CCC. Виявлені компенсаторно-пристосовні й патологічні реакції системної гемодинаміки вперше було оцінено з позицій стадійности.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок