Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби

Загрузка...

Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби / сторінка 6

Назва:
Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
При дослідженні через 3 години після травми КФК-МВ у 1-й групі було відзначено збільшення активності в 1,5 рази (р<0,05), у 2-й групі – в 4 рази (р<0,001) порівняно з контрольною групою. Через 48 годин відзначено збільшення активності КФК-МВ в 7,2 рази (р<0,001) у 1-й групі й в 17 разів (р<0,001) у 2-й. На 10-у добу величина активності КФК-МВ поступово знизилася На 14-у добу після травми активність КФК-МВ практично досягла контрольних значень, що свідчило про завершення процесів ушкодження міокарда й побічно – про відновлення його енергетичного балансу.
У 2-й групі на 4-у добу активність КФК-МВ зросла більш ніж у 20 разів (p<0,001) порівняно з контрольними значеннями, що свідчило про прогресування процесів ушкодження кардіоміоцитів і про глибокий розлад метаболізму міокарда, що зумовлювало деструктивно-дистрофічні порушення.
Аналіз стану прооксидантної системи показав прогресування збільшення ДК і МДА, які досягли 255(p<0,01) і 281(p<0,01) від контролю через 48 годин після травми в 1-й групі, а в 2-й – 260(p<0,01) і 398(p<0,01). У 1-й групі, починаючи з 4-ї доби після нанесення травми, відбувалося поступове зниження ДК і МДА аж до фактичного відновлення до контрольного рівня на 14-у добу. В 2-й групі значення ДК і МДА збільшувалися до 286і 429від контрольного рівня на 4-у добу після травми (р<0,01).
Таким чином, функціональні резерви організму лише до певного ступеня могли компенсувати ушкоджувальну дію токсичних продуктів ПОЛ, доказом чого була виявлена динаміка відновлення маркерів ушкодження клітинних структур у 1-й групі. У 2-й групі спостерігався зрив компенсаторних механізмів, розвивалася надмірна реакція нагромадження продуктів ПОЛ.
Вивчення активності основного ферменту антиоксидантної системи – СОД через 48 годин після травми виявило пригнічення його активності: в 1-й групі – на 64в 2-й – на 82від контрольного рівня (р<0,05). На 4-у добу після травми в 1-й групі різкий спад активності СОД змінювався поступовим її відновленням, хоча до 14-ї доби після травми активність ферменту залишалася зниженою (на 25від контрольного рівня; р>0,05). У 2-й групі на 4-у добу відзначалося прогресивне практично десятикратне зниження показників активності ферменту.
Отже, загальною закономірністю перебігу ТХ була активація процесів ліпопероксидації на фоні пригнічення активності антиоксидантної системи. При цьому через 48 годин після травми в 1-й групі показники систем ПОЛ й антиоксидантної системи починали відновлюватися. У 2-й групі резерв антиоксидантної системи виснажувався повною мірою, а вміст продуктів ПОЛ надмірно зростав, що вказувало на зрив компенсаторних реакцій організму. Активність антиоксидантної системи характеризувалася виснаженням, а процеси ПОЛ виявлялися не лімітованими й значно інтенсифікувалися. Закінчення гострого періоду ТХ було критичним моментом для балансу про- і антиоксидантних систем. У тварин з декомпенсованим типом наступав зрив компенсаторно-пристосувальних реакцій, що сприяло формуванню шоку і летальний кінець.
У патогенезі ушкоджень міокарда при ТХ, на наш погляд, одним з основних механізмів є порушення тонусу судин, дисфункції ендотелію. Регуляторний вплив на реакцію судин у першу чергу при стресорних ушкодженнях мають катехоламіни, простагландини й NO, які забезпечують адаптаційний захист. На нашу думку, вкрай необхідним є вивчення функціонування САС, системи простагландинів і системи NO з метою визначення реакцій ціх регуляторних систем при ТХ.
Через 3 години після травми у тварин обох груп виявлено збільшення вмісту катехоламінів у крові й міокарді. У 1-й групі рівень А в крові досяг збільшення до 405(р>0,001) з подальшим зниженням до 163(р>0,01) у гострий період ТХ. З 3-ї доби ТХ рівень А різко знижувався (до 23р>0,05 від контролю), та виявляв тенденцію до відновлення лише на 14-у добу після травми. Вміст НА характеризувався збільшенням у перші години після травми до 139(р>0,05) порівняно з контролем з подальшим зниженням до контрольних величин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок