Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби

Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби / сторінка 9

Назва:
Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
За даними кореляційного аналізу, наявність високого зворотного зв'язку між ППОС і NO-2 (r=-0,93; р<0,05) свідчила про пригнічувальний вплив вираженого периферійного вазоспазму на синтез ендотелієм судин NO. Показники СІ й NO-2 характеризувалися наявністю тісного кореляційного зв'язку (r=+0,87; р<0,05), що відображало взаємний вплив пригнічення синтезу NO і продуктивності серця. Імуногістохімічне дослідження е-NOS у міокарді показало зменшення розподілу імунопозитивних комплексів в обох групах через 48 годин після травми, ступінь якого була більш виражена в 2-й групі. До кінця раннього періоду в 1-й групі було відзначено збільшення імунопозитивних комплексів з е-NOS, що вказувало на відновлення синтезу NO. У 2-й групі в термінальний період імуногістохімічна реакція з е-NOS практично була відсутня, що свідчило про виснаження системи синтезу NO. Виявлений паралелізм між активністю е-NOS, синтезом NO у міокарді й рівнем NO-2 у крові дав підставу вважати, що для ТХ є характерною загальна реакція пригнічення синтезу NO. Ступінь цього пригнічення мав пряму залежність із порушенням діяльності ССС.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі подано теоретичне узагальнення наукової проблеми встановлення ролі факторів гуморальної регуляції в порушенні системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби. Аналіз проведеного комплексного експериментального дослідження порушень регуляторних механізмів серцево-судинних реакцій у ранньому періоді травматичної хвороби дозволив визначити механізми формування недостатності кровообігу й ушкодження міокарда при травматичній хворобі.
1. Комплексно вивчений стан системної гемодинаміки при травматичній хворобі. Визначено два типи реакції системної гемодинаміки: гіподинамічний і декомпенсований. Порушення системної гемодинаміки мали стадійність, що характеризувала реагування й функціонування серцево-судинної системи. Доведено діагностичну цінність кардіоселективного маркера КФК-МВ – збільшення активності більш ніж в 10 разів свідчило про розвиток необоротних ушкоджень у міокарді.
2. Установлено роль симпатоадреналової системи у формуванні порушень системної гемодинаміки. Вираженість порушень системної гемодинаміки й ушкоджень міокарда прямо залежала від функціональної активності симпатоадреналової системи. Активація симпатоадреналової системи була біологічно доцільною реакцією ушкодженого організму, спрямованою на реалізацію адаптивних і гомеостатичних механізмів. Разом з тим посилена продукція адреналіну при декомпенсованому типі (більш ніж у 4 рази) викликала виражений ушкоджувальний ефект на діяльність серцево-судинної системи, ускладнюючи перебіг травматичної хвороби.
3. З’ясовано значення системи простагландинів і циклічних нуклеотидів у формуванні порушень системної гемодинаміки. Баланс простацикліна і тромбоксана мав патогенетичне значення у формуванні компенсаторно-пристосувальних реакцій серцево-судинної діяльності. Для гіподинамічного типу системної гемодинаміки були характерні менша амплітуда коливань, синхронні й односпрямовані зміни простацикліна і тромбоксана. При декомпенсованому типі баланс зміщався вбік ушкоджувального міокардіодепресивного тромбоксана із паралельним пригніченням синтезу простацикліна. Встановлено значення системи циклічних нуклеотидів у формуванні порушень системної гемодинаміки. Група з гіподинамічним типом характеризувалася перевагою цАМФ-залежного шляху регуляції надходження сигналу в клітину. Стабільний рівень цГМФ із незначним перевищенням і тенденцією до стабілізації свідчив про помірний вплив ушкоджувальних факторів на клітину. В 2-й групі поряд з високим вмістом цАМФ (у 25 разів більший від контролю) виражена паралельна активація цГМФ-залежного шляху регуляції супроводжувала формування декомпенсації системної гемодинаміки й розвиток посттравматичної міокардіодистрофії.
4. Визначено роль системи оксиду азоту в патогенезі порушень системної гемодинаміки й ушкодженні міокарда. Синтез оксиду азоту характеризувався пригніченням для обох типів системної гемодинаміки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Роль факторів гуморальної регуляції в формуванні порушень системної гемодинаміки в ранньому періоді травматичної хвороби

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок