Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив стрептокінази на активаційну ланку системи фібринолізу

вплив стрептокінази на активаційну ланку системи фібринолізу

Назва:
вплив стрептокінази на активаційну ланку системи фібринолізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. о.в. Палладіна
Краснобрижа Євгенія Миколаївна
УДК 577.112.2:612.128
вплив стрептокінази на активаційну ланку
системи фібринолізу
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка
та Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Волков Георгій Леонідович,
завідувач відділу структури і функції білка
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник
Козлов Едуард Андрійович,
старший науковий співробітник лабораторії біосинтезу білка Інституту молекулярної біології і генетики НАН України;
кандидат біологічних наук
Петрова Юлія Іванівна,
науковий співробітник відділу молекулярної імунології
Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України.
Провідна установа – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра біоорганічної, біологічної та фармацевтичної хімії.
Захист відбудеться „27” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (01601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат розісланий „26” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Кірсенко О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Вивчення механізмів регуляції активності та взаємодії компонентів системи гемостазу є необхідною передумовою для кращого розуміння перебігу фізіологічних процесів, розробки підходів і методів корекції численних патологій, які пов’язані з дисбалансом фібринолітичної системи та системи зсідання крові. Одним із основних методів корекції та лікування тромботичних ускладнень, широко розповсюджених на сьогоднішній день, є застосування тромболітичних препаратів, серед яких особливу увагу привертає до себе стрептокіназа. Цей інтерес зумовлений тим, що останнім часом значної актуальності набуває питання стосовно розробки на основі стрептокінази нових тромболітичних препаратів, що в свою чергу потребує кращого розуміння механізма її дії. Стрептокіназа – білок бактеріального походження, що продукується різними видами ?-гемолітичних стрептококів. На відміну від фізіологічних активаторів плазміногена стрептокіназа не є ферментом. Молекулярний механізм активації плазміногена стрептокіназою відкритий у 1971 році МкКлінтоком і Беллом. Було запропоновано схему, яка полягає в непрямій активації головного проферменту системи фібринолізу – плазміногена, шляхом формування комплексу в якому плазміногеновий компонент набуває активаторної здатності та активує іншу молекулу плазміногена до плазміну. Плазмін, у свою чергу, розщеплює фібрин у складі тромбу, що призводить до руйнування та елімінації тромбів із русла крові.
Раніше було з’ясовано, що вплив стрептокінази на систему гемостазу полягає в утворенні плазміну, який є посередником її дії на компоненти системи гемостазу. Виникає питання, чи існують альтернативні шляхи впливу стрептокінази на білки системи фібринолізу та на систему гемостазу в цілому. Не з’ясованими залишаються питання стосовно впливу стрептокінази на систему фібринолізу, зокрема на її активаційну ланку, яка включає в себе активатори плазміногена та їх інгібітори.
На сьогоднішній день значної актуальності набуває проблема виникнення ускладнень в разі тромболітичної терапії стрептокіназою (ретромбози, коагулопатії різної етіології, порушення мозкового кровообігу, імунна відповідь) або стрептококових інфекцій, що можна пояснити неконтрольованим впливом стрептокінази на систему гемостазу. Тому запобігання виникненню можливих порушень системи гемостазу та покращення ефективності лікування тромботичних ускладнень є питанням, яке потребує розробки відповідних теоретичних та методологічних підходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: вплив стрептокінази на активаційну ланку системи фібринолізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок