Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННА БУДОВА НИЗЬКОВИМІРНИХ СУПРЯЖЕНИХ ПОЛІМЕРНИХ СПОЛУК ТА СТОПКОВИХ МЕТАЛООРГАНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ З ПЕРЕНОСОМ ЗАРЯДУ

ЕЛЕКТРОННА БУДОВА НИЗЬКОВИМІРНИХ СУПРЯЖЕНИХ ПОЛІМЕРНИХ СПОЛУК ТА СТОПКОВИХ МЕТАЛООРГАНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ З ПЕРЕНОСОМ ЗАРЯДУ

Назва:
ЕЛЕКТРОННА БУДОВА НИЗЬКОВИМІРНИХ СУПРЯЖЕНИХ ПОЛІМЕРНИХ СПОЛУК ТА СТОПКОВИХ МЕТАЛООРГАНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ З ПЕРЕНОСОМ ЗАРЯДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
КРИКУНОВ
МИХАЙЛО ВІКТОРОВИЧ
УДК 544.132 + 544.163 + 544.225
ЕЛЕКТРОННА БУДОВА НИЗЬКОВИМІРНИХ СУПРЯЖЕНИХ ПОЛІМЕРНИХ СПОЛУК ТА СТОПКОВИХ МЕТАЛООРГАНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ З ПЕРЕНОСОМ ЗАРЯДУ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
ХАРКІВ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Доктор фізико-математичних наук
ЧЕРАНОВСЬКИЙ ВЛАДИСЛАВ ОЛЕГОВИЧ,
Науково-дослідний інститут хімії при Харківському національному університеті
ім. В. Н. Каразіна, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор
КУПРІЄВИЧ ВІКТОР АНАТОЛІЙОВИЧ,
Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник.
Доктор хімічних наук, професор
ВИСОЦЬКИЙ ЮРІЙ БОРИСОВИЧ,
Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк, завідувач кафедри хімії.
Провідна установа:
Інститут хімії поверхні НАН України, відділ медико-біологічних проблем поверхні, м. Київ.
Захист відбудеться “ 08 ” листопада 2002 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 04 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Логінова Л. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Створення нових молекулярних (органічних) феромагнетиків є одним із найважливіших завдань сучасної хімії. Такі матеріали становлять безсумнівний інтерес для розвитку інформаційних технологій. Це обумовлено, в першу чергу, перспективами їхнього практичного застосування для створення більш досконалих магнітних запам'ятовуючих пристроїв. На даний момент синтезована величезна кількість органічних і металоорганічних сполук, що мають феромагнітні властивості. При цьому необхідно чітко розуміти електронну будову даних сполук, щоб цілеспрямовано регулювати їхні властивості.
Відповідно до експериментальних даних і теоретичних розрахунків згадані вище сполуки поряд з синтетичними металами і напівпровідниками, а також високотемпературними надпровідниками відносяться до низьковимірних систем та мають ширину зони менше або порядку характерної енергії кулонівської взаємодії електронів, що обумовлює принципове значення кореляційних ефектів для правильної теоретичної інтерпретації їхніх властивостей. Зазначені вище системи прийнято називати сильно корельованими електронними системами.
Найбільш адекватно дані системи описуються квантовими решітковими моделями. Незважаючи на значні зусилля, затрачені на вивчення таких моделей, ряд принципових питань залишається неясним. Зокрема, великий інтерес викликає залежність спіну основного стану системи сильно корельованих електронів від параметрів моделі й геометрії кристалічної решітки. Ця залежність має величезне значення для прогнозування магнітних властивостей молекулярних феромагнетиків. Усе це робить дуже актуальною задачу теоретичного дослідження електронної будови низьковимірних (квазіодновимірних і квазідвовимірних) супряжених полімерних сполук і стопкових металоорганічних комплексів із переносом заряду.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Ця дисертаційна робота виконана у відділі теоретичної хімії і астрохімії НДІ хімії при ХНУ ім. В. Н. Каразіна в рамках теми “Нові нелінійно-оптичні матеріали на основі органічних і неорганічних сполук” (№ держреєстрації 0197U002450).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є отримання критеріїв стабільності феромагнітного упорядкування в кристалах низьковимірних супряжених полімерних сполук та стопкових металоорганічних комплексів з переносом заряду на основі їхньої електронної будови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННА БУДОВА НИЗЬКОВИМІРНИХ СУПРЯЖЕНИХ ПОЛІМЕРНИХ СПОЛУК ТА СТОПКОВИХ МЕТАЛООРГАНІЧНИХ КОМПЛЕКСІВ З ПЕРЕНОСОМ ЗАРЯДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок