Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Очеретько Лариса Михайлівна
УДК 339.13:658.29
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ
КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті МОН України, м. Запоріжжя.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Нестеренко Жанна Кирилівна,
Запорізький національний технічний університет,
завідувач кафедри фінансів і банківської справи.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович,
Сумський національний університет,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Дацій Олександр Іванович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
декан економічного факультету.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет МОН України, кафедра економіки і маркетингу, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 16 вересня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01003, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01003, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 13 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Марченко В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Активізація економічних процесів в Україні привела до загострення конкуренції, що змушує учасників ринку шукати більш ефективні шляхи економічного росту. У сучасних умовах господарювання ефективне управління є одним з важливих напрямків підвищення конкурентоздатності підприємств, що займаються виробництвом і реалізацією товарів. Сьогодні для швейної промисловості характерне уповільнення темпів росту, скорочення платоспроможного попиту, гостра конкуренції з імпортними товарами і розриви колишніх господарський зв’язків.
Світовою наукою і практикою накопичений значний досвід в галузі створення механізмів ефективного менеджменту і їхнього впровадження. Проте низький рівень конкурентоздатності підприємств вітчизняної промисловості багато в чому обумовлений нерозвиненістю концептуальних основ ефективного українського менеджменту.
Дослідження теоретичних основ та практичного застосування механізму конкурентоздатності підприємств знайшли своє відображення в працях вітчизняних і закордонних учених: Базилюк Я.Б., Білошапки В.А., Загорій Г.В., Гаращенко Н.М., Дикань В.Л., Ф. Тейлора, А. Файоля, Р. Уотермена, Т. Пітерса, М. Портера, I. Ансоффа, У. Оучи, Чернеги О.Б. та ін.
При всій значимості проведених наукових досліджень, окремі питання підвищення конкурентоздатності підприємств вивчені недостатньо. Зокрема представляється недостатньою розробленість питання про необхідність розвитку методології аналізу конкурентоздатності менеджменту. На наш погляд, недостатньо досліджений аспект формування і реалізації ефективного менеджменту в умовах зовнішнього середовища, що змінюється, на промислових підприємствах.
В даний час в економічній літературі немає однозначного підходу до визначення понять конкурентоздатність підприємства, конкурентоздатність менеджменту, не систематизовані фактори конкурентоздатності підприємств, недостатньо досліджене питання про взаємозв’язок і вплив менеджменту на ефективність функціонування підприємств.
Для сучасних досліджень проблем створення і застосування ефективного українського менеджменту характерна неоднозначність використовуваних термінів, у зв’язку з відсутністю системного підходу і єдиної методології оцінки ефективності менеджменту. Деякі методики дослідження ефективності менеджменту, представлені в економічній літературі, не можуть бути адаптовані в практичній діяльності підприємств через розходження в тлумаченні базових понять, виділення основних напрямків зазначеного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок