Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТМОДЕРНІСТСЬКЕ ТЕОРЕТИЗУВАННЯ В СУЧАСНІЙ СОЦІОЛОГІЇ

ПОСТМОДЕРНІСТСЬКЕ ТЕОРЕТИЗУВАННЯ В СУЧАСНІЙ СОЦІОЛОГІЇ

Назва:
ПОСТМОДЕРНІСТСЬКЕ ТЕОРЕТИЗУВАННЯ В СУЧАСНІЙ СОЦІОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Ільюшина Ельвіра Яківна
УДК 316.6
ПОСТМОДЕРНІСТСЬКЕ ТЕОРЕТИЗУВАННЯ В СУЧАСНІЙ СОЦІОЛОГІЇ
22.00.01 — теорія та історія соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ — 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор,
Королько Валентин Григорович,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедри теорії і
методикизв’язків громадськістю
(PUBLIC RELATIONS)
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник Костенко Наталія Вікторівна, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук Наумова Марта Юріївна, Українсько- азербайджанський інститут соціальних наук Міжрегіональної академії управління персоналом, доцент кафедри соціології
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії та теорії соціології, м. Київ
Захист відбудеться “28” січня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична 12, м. Київ-21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична 12, м. Київ.
Автореферат розіслано “22” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальні трансформації у західних країнах, що впливають на процеси й в Україні, спричинили істотні зміни у соціологічному теоретизуванні. Серед соціологів тривають дискусії стосовно необхідності переосмислення предмету, характеру, специфіки і завдань соціології, її ставлення до надбань класичної соціологічної думки. Новітнім напрямом сучасної соціології, який пропонує свої відповіді на ці питання, є постмодернізм. Найгостріші суперечки точаться стосовно змісту понять модерну і постмодерну. Незважаючи на певну суперечливість думок, визнається важливість, передусім, змістовної сутності полеміки. З одного боку, вона полягає у виявленні тих принципів і положень традиційної соціології, котрі є цінними, з точки зору одних, та непотрібними, на думку інших. З іншого боку, вона зачіпає суттєві питання, які пов’язані з характерними особливостями розвитку західних суспільств. З огляду на це, дослідження постмодерністського теоретизування є досить актуальним.
Наукова проблема полягає в необхідності концептуального узагальнення та систематизації існуючих знань стосовно постмодерністського теоретизування в соціологічній науці, у виявленні основних положень соціологічного постмодернізму та з’ясуванні його теоретико-методологічних принципів, у віднайдені ключових постмодерністських понять і категорій, на основі яких пропонується вивчати нову соціокультурну реальність. У цьому зв’язку питання про можливість використання постмодерністської методології в сучасній соціології набуває особливої злободенності.
Постмодерн як суспільне явище і як поняття стає предметом зацікавлення західноєвропейської суспільної думки у 80-х роках ХХ століття, особливо того її напряму, котрий намагався дослідити поліморфні і загадкові риси сучасного суспільства. Цей напрям дістав у соціологічній науці назву постмодернізму, що позначає сукупність теорій та концепцій, що намагаються описати і пояснити сутність заміни епохи модерну постмодерном. Спроби визначити межу, яка розділяє модерну та постмодерну добу, а також виявити найбільш характерні риси постмодерного суспільства притаманні роботам З.Баумана, Ж.Бодріяра, У.Бека, Д.Белла, Е.Гідденса, Р.Інглхарта, Ж.-Ф.Ліотара, С.Леша, та ін.
Праці С.Беста, Д.Келлнера, Ф.Джеймісона, Р.Холлінгера, П.Козловскі, З.Краснодембського, Д.Харві та ін. присвячені з’ясуванню сутності та інтерпретації постмодерністських концепцій. Британський соціолог С.Леш здійснив чи не першу спробу соціологічного аналізу постмодернізму, як явища західної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОСТМОДЕРНІСТСЬКЕ ТЕОРЕТИЗУВАННЯ В СУЧАСНІЙ СОЦІОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок