Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ У СТАНОВЛЕННІ Я-ОБРАЗУ ОСОБИСТОСТІ

НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ У СТАНОВЛЕННІ Я-ОБРАЗУ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ У СТАНОВЛЕННІ Я-ОБРАЗУ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
ШЕВЧЕНКО Олена Василівна
УДК 159.923.2
НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ
У СТАНОВЛЕННІ Я-ОБРАЗУ ОСОБИСТОСТІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник: | член–кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор,
БОРИШЕВСЬКИЙ Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р.Чамати, завідувач.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
САВЧИН Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка МОН України, завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук
ТИЩЕНКО Світлана Павлівна,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії науково-психологічної інформації.
Провідна установа: | Прикарпатський національний університет
ім. В.Стефаника МОН України
(м. Івано-Франківськ), кафедра психології.
Захист дисертації відбудеться “ 25 ” січня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “24” грудня 2004 року.
Вчений секретар


спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Самовизначення індивіда в різних групових утвореннях є центральним моментом у процесі формування, становлення та розвитку особистості. У зв’язку з цим розкриття особливостей процесу пошуку людиною свого місця в соціальному просторі є однією з найбільш фундаментальних проблем в дослідженні особистості.
Кожна людина протягом життя входить до багатьох груп, усвідомлюючи себе представником різних спільнот. Результатом ідентифікації особистості з різними групами стають численні ідентичності, сукупність яких складає цілісну соціальну ідентичність. Важливе місце в її структурі посідає національна ідентичність.
Економічні та соціально-політичні трансформації, що відбуваються останніми роками в українському суспільстві, спричинили виникнення нової етнополітичної та соціально-психологічної реальності, однією з характерних ознак якої є виникнення кризи ідентичності особистості. В період зламу старої соціальної системи та побудови нового суспільства індивід змушений адаптуватися до змін, які відбуваються, шукати своє місце в різних сферах життєдіяльності, що допомогло б йому відтворити цілісність та упорядкованість зруйнованого світу, вийти з кризи ідентичності, знайти відповідь на запитання “Хто Я?”. Як і в інших країнах, що переживають епоху гострої соціальної нестабільності, в Україні на перший план вийшла ідентифікація з такими спільнотами як етнос та нація.
Враховуючи те, що усвідомлення людиною власної належності до певного народу відіграє в її житті вельми важливу роль та помітно впливає на відносини між людьми (як на міжособистісному, так і на міждержавному рівнях), цілком зрозумілою стає необхідність проведення психологічних досліджень національної ідентифікації особистості. Серед безлічі питань, що потребують відповіді, знаходяться питання про психологічні причини зростання значущості національної ідентичності в наш час, про особливості трансформації ідентичності громадян, до яких призвели зміни етнополітичної та соціально-психологічної реальності в суспільстві, про психологічні особливості та чинники формування національної ідентичності у дітей та молоді в поліетнічній Україні.
Один із напрямів психологічних досліджень у цій галузі стосується проблеми формування Я-образу людини як суб’єкта національної спільноти. Національний Я-образ особистості є інтегрованою формою самосвідомості, що виникає на певному етапі особистісного становлення людини в результаті тривалого процесу самопізнання (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ У СТАНОВЛЕННІ Я-ОБРАЗУ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок