Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ КУЛЬТУРБІОГЕОЦЕНОЗІВ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ФАКТОР (ДІЯ, ОПТИМІЗАЦІЯ, СТІЙКІСТЬ, ПРОДУКТИВНІСТЬ)

ЗАСОБИ ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ КУЛЬТУРБІОГЕОЦЕНОЗІВ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ФАКТОР (ДІЯ, ОПТИМІЗАЦІЯ, СТІЙКІСТЬ, ПРОДУКТИВНІСТЬ)

Назва:
ЗАСОБИ ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ КУЛЬТУРБІОГЕОЦЕНОЗІВ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ФАКТОР (ДІЯ, ОПТИМІЗАЦІЯ, СТІЙКІСТЬ, ПРОДУКТИВНІСТЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОЛЄВА ЮЛІЯ ЛЬВІВНА
УДК 581. 55 : 631. 87: 576. 3
ЗАСОБИ ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ КУЛЬТУРБІОГЕОЦЕНОЗІВ
ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ФАКТОР
(ДІЯ, ОПТИМІЗАЦІЯ, СТІЙКІСТЬ, ПРОДУКТИВНІСТЬ)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в НДІ біології Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор
Вінниченко Олександр Миколайович, Дніпропетровський
національний університет, кафедра фізіології рослин та екології,
завідуючий.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Заіменко Наталія Василівна, Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка, провідний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук, Лоза Ірина Михайлівна,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра фізіології рослин і ботаніки, доцент.
Провідна установа:
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Донецьк.
Захист відбудеться „25лютого 2004 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний ф-т, ауд. 611.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий “24” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к. б. н. Дубина А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Питання раціонального використання та охорони природних ресурсів, збереження здоров’я людей стоять на першому плані серед багатьох соціально-економічних проблем, які вимагають невідкладного вирішення. Інтенсифікація землеробства викликає порушення динамічної рівноваги в екосистемах, розвиток процесів ерозії ґрунтів, надмірне застосування гербіцидів. Хімічні засоби боротьби з бур’янами (гербіциди) постійно удосконалюються і замінюються на препарати, що мають більш швидкий час розкладу. Однак, незважаючи на це, з’явились стійкі до гербіцидів бур’яни, знизилась чутливість до хімічних препаратів багатьох шкідників сільськогосподарських культур, відбувається забруднення харчових продуктів. Крім того, як свідчить Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, здоров’я людей більш ніж на 20 % залежить від якості навколишнього середовища, а у світі реєструється до 3 млн. отрут та 20 тис. смертельних випадків, викликаних застосуванням гербіцидів. Все це висуває необхідність розробки оптимізованої системи використання хімічних засобів захисту культурбіогеоценозів на базі екологічних принципів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в межах планової наукової роботи Науково-дослідного інституту біології ДНУ за темами: “Розробка концепції фізіолого-біохімічних основ функціонування біологічних систем в екстремальних умовах дії несприятливих факторів оточуючого середовища на прикладі рослинних об’єктів як моделей біологічних систем” (№ державної реєстрації – 0197 V 000656), проводилась у 1997–1999 рр.; “Дослідження закономірностей впливу антропогенних факторів на фізіолого-біохімічні функції рослинних об’єктів у процесі онтогенетичного розвитку” (№ державної реєстрації – 0100), проводилась у 2000–2002 рр. та “Антропогенна трансформація лісів степової України, відновлення, раціональне використання в умовах нових форм власності” (№ державної реєстрації –
0103U 000557), запланована на 2003–2005 рр.
Метою роботи було: вивчення впливу гербіцидів як екологічного фактора на культурбіогеоценози з використанням макро- та мікросистемного підходів.
Основні завдання дослідження:
1. Визначити співвідношення позитивних та негативних екологічних ефектів впливу гербіцидів, які використовуються в культурбіогеоценозах Zea mays L.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСОБИ ХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ КУЛЬТУРБІОГЕОЦЕНОЗІВ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ФАКТОР (ДІЯ, ОПТИМІЗАЦІЯ, СТІЙКІСТЬ, ПРОДУКТИВНІСТЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок