Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО МЕТОДУ ЗАДНЬОЇ ГІАЛОЇДОТОМІЇ ПРИ ПРЕМАКУЛЯРНИХ КРОВОВИЛИВАХ РІЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ

ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО МЕТОДУ ЗАДНЬОЇ ГІАЛОЇДОТОМІЇ ПРИ ПРЕМАКУЛЯРНИХ КРОВОВИЛИВАХ РІЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО МЕТОДУ ЗАДНЬОЇ ГІАЛОЇДОТОМІЇ ПРИ ПРЕМАКУЛЯРНИХ КРОВОВИЛИВАХ РІЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ІМ. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
КОРОЛЬ
Андрій Ростиславович
УДК 617.736-005.1-085.849.19
ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО МЕТОДУ ЗАДНЬОЇ ГІАЛОЇДОТОМІЇ ПРИ ПРЕМАКУЛЯРНИХ КРОВОВИЛИВАХ РІЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ
14.01.18 – очні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській клінічній офтальмологічній лікарні “Центр мікрохірургії ока” МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук
Пасєчнікова Наталія Володимирівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Венгер Галина Юхимівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ
України, завідувач кафедри очних хвороб
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Красновид Тетяна Андріївна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України, завідувач відділу
відновлювально-реконструктивної хірургії пошкоджень ока
Провідна установа: Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, кафедра очних хвороб,
м. Харків
Захист відбудеться “_18_” ________червня_____ 2004 р. о ___14.00____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “___18___”_____травня_______ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук,
професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку офтальмології існує можливість відновлення багатьох структур очного яблука та його придатків. Тому патологія сітчастої оболонки, як незамінної структури, займає в офтальмології особливе місце.
Одним з патологічних процесів, які вражають центральну ділянку сітківки, являється премакулярний крововилив (ПМК). Премакулярним крововиливом називають скупчення крові між сітківкою премакулярної ділянки та задньою галоїдною мембраною скловидного тіла.
Премакулярні крововиливи зустрічаються при діабетичній ретинопатії сітківки (більше 30%), тромбозі центральної вени сітківки (до 20%), розриві макроаневризми та гематологічних захворюваннях, наприклад, гемолітичних анеміях [Рель Л.М., Крылова Л.Д., 1978, Berrocal M.H., Lewis M.L., Flynn H.W. Jr., 1996, Adel B., Israel A., Friedman Z., 1998]. Також премакулярні крововиливи можуть виникати при контузії очного яблука та як наслідок загальної травми черевної та грудної порожнини з ретроградним підвищенням внутришньосудинного тиску (геморагічна ретинопатія Вальсальва) [Duane T.D., 1973].
До недавнього часу премакулярні крововиливи лікували медикаментозно або за допомогою хірургічних операцій. В 1988 г. німецьким офтальмологом Faulborn J. був запропонований новий спосіб лікування – Nd:YAG лазерна задня гіалоїдотомія. За допомогою лазерного втручання стало можливим дренувати крововилив в нижні відділи скловидного тіла та звільнити макулярну ділянку від крові значно швидше ніж при медикаментозному лікуванні та з меншою кількістю ускладнень ніж при хірургічному лікуванні.
Премакулярний крововилив погіршує перебіг основного захворювання, приводить до ряда тяжких ускладнень, серед яких найбільш небезпечні формування премакулярної фіброзної мембрани, тракційне відшарування сітківки та інші. Наприклад, ПМК при діабетичній ретинопатії (ДРП) може привести до стійкої втрати зору за 4-5 тижнів. Встановлено, що частота розвитку ускладнень ПМК находиться в прямій залежності від термінів розсмоктування крововиливів [Duane T.D., 1973, Рель Л.М., Крылова Л.Д., 1978].
Як правило, посттравматичні ПМК зустрічаються у осіб молодого працездатного віку та приводять до різкого зниження гостроти зору на ураженому оці. Вважають, що час розсмоктування посттравматичних ПМК залежить від кількості крові, що вилилась та може продовжуватись від одного місяця до одного року та більше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО МЕТОДУ ЗАДНЬОЇ ГІАЛОЇДОТОМІЇ ПРИ ПРЕМАКУЛЯРНИХ КРОВОВИЛИВАХ РІЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок