Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ТВОРЧОСТІ В. АНТОНОВИЧА

ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ТВОРЧОСТІ В. АНТОНОВИЧА

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ТВОРЧОСТІ В. АНТОНОВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,42 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СОСНОВСЬКА МИРОСЛАВА СТАНІСЛАВІВНА
УДК 1 (091)(477)
ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ
ТВОРЧОСТІ В. АНТОНОВИЧА
09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (відділ історії філософії).
Науковий керівник: кандидат філософських наук,
старший науковий співробітник
ЛУК Микола Іванович
Інститу філософії імені Г.С. Сковороди
НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
ОГОРОДНИК Іван Васильович,
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри
– кандидат філософських наук, доцент
ІЩЕНКО Юрій Анатолійович,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
заступник директора
Провідна установа – Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра філософії, м. Харків
Захист відбудеться 18.01.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 17.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук СИТНИЧЕНКО Л.А.
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Майбутнє суспільство завжди залежало від його ставлення до свого минулого у всьому розмаїтті його конкретних проявів, від того, в який спосіб відбувається переосмислення духовних надбань попередніх поколінь. В умовах духовного та національного відродження особливої актуальності набуває відтворення цілісного істрико-філософського процесу як складової інтелектуального життя українського народу. Перед історією філософії стоїть завдання перегляду усталених концепцій і оцінок, визначення ролі та справжнього місця визначніших вітчизняних мислителів в історії української культури, що неможливо без переосмислення вихідних теоретико-методологічних та світоглядних засад історико-філософського дослідження духовної спадщини українського народу, бо саме так можна відшукати ті плідні ідеї, осмислення яких за сучасних умов відкриває нові виміри демократичної соціально-філософської думки.
В недалекому минулому до оцінки творчої спадщини української інтелектуальної еліти підходили із заздалегідь виробленими зіделогізованими трафаретами і все, що не відповідало моністичній методології спрощувалося і замовчувалося, або фальсифікувалося. Чи не найбільше постраждала від такої "методології" культурна спадщина Х1Х – початку ХХ ст., позаяк її ідейний зміст оцінювався лише в одній площині – відповідності чи невідповідності засадничим принципам марксистсько-ленінського світогляду.
Сьогодні в українську культуру повертаються імена багатьох видатних діячів вітчизняної культури, справжніх патріотів України. Серед них і ім'я Володимира Антоновича – визначного українського історика, етнографа, археолога, громадсько-політичного діяча.
Відтворення справжнього світоглядно-філософського образу цієї постаті, актуалізує нове прочитання й теоритичну реконструкцію спадщини Антоновича, з метою визначення її справжнього місця в духовній та філософській культурі України другої половини Х1Х – початку ХХ ст., до того ж грунтовне історико-філософське осмислення філософсько-світоглядних принципів творчості видатного українського історика, впливу на нього ідей французького Просвітництва, німецького романтизму та філософії позитивізму дає також можливість зрозуміти актуальні на сьогодні шляхи органічного входження України у світовий та європейський інтелектуальні контексти. Адже В.Антонович мав не лише належну європейську освіту та європейські погляди, він уособлює органічну причетність України до Європи, неминучість цієї єдності через ідеї демократії, розуму та освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ТВОРЧОСТІ В. АНТОНОВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок