Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСОЦІЙОВАНІ РЕСПІРАТОРНІ ХВОРОБИ СВИНЕЙ( клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики )

АСОЦІЙОВАНІ РЕСПІРАТОРНІ ХВОРОБИ СВИНЕЙ( клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики )

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ РЕСПІРАТОРНІ ХВОРОБИ СВИНЕЙ( клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,58 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
 
АВРАМЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА

УДК 619:616.24-002-085; 636.4
АСОЦІЙОВАНІ РЕСПІРАТОРНІ ХВОРОБИ СВИНЕЙ
( клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики )
16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник кандидат ветеринарних наук, доцент
Фотіна Тетяна Іванівна,
Сумський національний аграрний університет,
доцент кафедри вірусології, патологічної
анатомії і ветеринарно-санітарної експертизи
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук,
академік УААН, професор
Бусол Володимир Олександрович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри організації,
економіки, менеджменту і маркетингу
у ветеринарній медицині;
доктор ветеринарних наук, професор
Риженко Василь Петрович,
Інститут ветеринарної медицини УААН,
завідувач лабораторії анаеробних інфекцій.
Провідна установа Харківська державна зооветеринарна академія
Міністерства аграрної політики України,
кафедра епізоотології та інфекційних хвороб,
м. Харків
Захист відбудеться 03.02.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий 27.12.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарих наук Бабкін А.Ф.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Свинарству в країнах з інтенсивним розвитком тваринництва надають особливо великого значення, вважаючи його одним з основних чинників у проблемі забезпечення населення м’ясопродуктами. Вирішення цієї важливої проблеми пов’язано зі стійким благополуччям господарств стосовно захворювань незаразної та інфекційної етіології.
Аналіз літературних джерел свідчить, що респіраторні хвороби свиней домінують у їх загальній патології, досягаючи 30 і більше відсотків у різних категоріях господарств (Берднік В.П., 1991; Душук Р.В., 1982; Пустовар О.Я., 1995; Шахов О.Г., 1986; Barratry T.B., 1991; Speakman A.J., Binns S.H. et al., 1997). Особливе місце серед них займають хвороби інфекційної етіології, які спричиняють великі економічні збитки господарствам (Атамась В.О., 1986; Міланко О.Я., 1990; Schoss P., Alt M., 1995 та ін.).
За останні роки частіше спостерігається змішаний перебіг деяких хвороб свиней, у тому числі й респіраторних, які спричиняються двома і більше агентами вірусо-бактеріальної етіології (Апатенко В.М., 1990; Павлов Є.Г., Степанюк О.П., Волинець Л.К і ін., 1993; Романенко В.П., 1995; Собко О.І., Прискока В.О., Вабіщевич Ф.С. і ін., 1988).
У зв’язку з поліетіологічністю респіраторних хвороб свиней та недостатньою вивченістю їх перебігу, недосконалістю методів діагностики, а також засобів специфічної профілактики проведення загальноприйнятих оздоровчих заходів не завжди дає позитивний результат.
Зазначені обставини свідчать про актуальність більш детального вивчення епізоотичної ситуації стосовно асоційованих респіраторних хвороб свиней, особливостей їх перебігу та розробки системи лікування і профілактики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження з дисертаційної роботи здійснювали за темою: “Вивчення епізоотичної ситуації по моно - та асоційованих інфекціях сільськогосподарських тварин та птиці; розробка та впровадження нових методів діагностики, терапії та профілактики в господарствах України” у 1997-2002 рр. (державний реєстраційний № 01994V001745) та у відповідності з робочими програмами кафедр епізоотології, організації й економіки ветеринарної справи та вірусології, патологічної анатомії, ветеринарно-санітарної експертизи Сумського НАУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ РЕСПІРАТОРНІ ХВОРОБИ СВИНЕЙ( клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок