Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ

КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ

Назва:
КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Комар Вячеслав Олександрович
УДК 519.6
КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ
Спеціальність: 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Юхимчук Сергій Васильович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри інтелектуальних систем
кандидат технічних наук, доцент
Батюк Анатолій Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри автоматизованих систем управління
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації і Національної академії наук України, м.Львів, відділ інформаційних технологій
Захист відбудеться 12.03.2004 р. о 9-30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 05.02. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обмеженість ресурсів часто не дозволяє зробити процес відновлення роботоздатності установок, а надто систем в цілому, повністю завершеним за відносно короткий період часу. На практиці цей процес розтягується і перетворюється в поетапний. В складних динамічних системах таких, наприклад, як електроенергетична, через велику вартість відновлювальних робіт і неможливість їх проведення у великих масштабах з технічних причин, розбиття на етапи процесу відновлення може бути навіть доцільним. За вказаних обставин виникають дві задачі – визначення черговості відновлювальних робіт і оцінка техніко-економічної ефективності відновлювання роботоздатності елементів системи на кожному етапі. Ці задачі зв’язані з необхідністю оцінки якості функціонування системи.
Сказане в повній мірі стосується систем оптимального керування станами електроенергетичних систем, призначених для зменшення втрат електроенергії під час її транспортування. За умов дефіциту енергоносіїв вдосконалення оптимального керування станами електроенергетичних систем є актуальним.
Сучасний рівень обчислювальної техніки, системної автоматики, програмного та інформаційного забезпечення дозволяє розв’язати цю задачу. Але рівень надійності регулюючих пристроїв залишається досить низьким, що відбивається на ефективності практичної реалізації оптимізуючих впливів. Повне відновлення або заміна регулюючих пристроїв вимагає значних витрат. За стану, що склався в електроенергетичних системах, це зробити неможливо. Виходом з становища, що склалося, є поетапне відновлення і підвищення готовності системи оптимального керування. Це вимагає визначення критерію, за яким можна було б робити висновки про стан готовності системи до виконання визначених для неї задач після чергового етапу відновлювальних робіт і на основі якого можна було б обґрунтувати допустиму інтенсивність роботи регулюючих пристроїв під час практичної реалізації результатів оптимізаційних розрахунків. Таким критерієм може бути якість функціонування. Цей критерій характеризує готовність системи керування, імовірність виконання задачі.
Визначенню якості функціонування систем керування в різних умовах і в тому чи іншому вигляді було присвячено багато робіт. Але залишаються не вирішені задачі, пов’язані з визначенням якості функціонування регулюючих пристроїв після відновлювальних робіт або часткової реконструкції, і подальшим врахуванням її під час оптимального керування динамічними системами в темпі процесу, як це вимагається для електроенергетичних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КРИТЕРІАЛЬНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок