Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ БОБОВО-ЗЛАКОВИХ ТРАВОСУМІШОК ЗАЛЕЖНО ВІД РЕЖИМІВ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА НИЗИННИХ ЛУКАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

ПРОДУКТИВНІСТЬ БОБОВО-ЗЛАКОВИХ ТРАВОСУМІШОК ЗАЛЕЖНО ВІД РЕЖИМІВ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА НИЗИННИХ ЛУКАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ БОБОВО-ЗЛАКОВИХ ТРАВОСУМІШОК ЗАЛЕЖНО ВІД РЕЖИМІВ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА НИЗИННИХ ЛУКАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
СОЛЯНИК ОЛЕНА ПЕТРІВНА
УДК 633.2:635.651:631.84
ПРОДУКТИВНІСТЬ БОБОВО-ЗЛАКОВИХ
ТРАВОСУМІШОК ЗАЛЕЖНО ВІД РЕЖИМІВ
ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА НИЗИННИХ ЛУКАХ
ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії луківництва Інституту землеробства Української академії аграрних наук протягом 1990-1999 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор КУРГАК Володимир Григорович, Інститут землеробства УААН, головний науковий співробітник лабораторії луківництва
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник ЯРМОЛЮК Михайло Тимофійович, Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН, головний науковий співробітник лабораторії луківництва
кандидат сільськогосподарських наук, доцент КОЗЯР Олександр Михайлович, Національний аграрний університет, доцент кафедри кормовиробництва і сільськогосподарської меліорації
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет, кафедра кормовиробництва і луківництва, м. Вінниця
Захист відбудеться “20 “ грудня 2000 р. о “12“ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради
Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН за адресою: 08162, Київська область, Києво-Святошинський район, смт. Чабани.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий “18“ листопада 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У створенні надійної кормової бази тваринництва велика роль належить природним кормовим угіддям, які в зоні Полісся України займають 1,4 млн. га або 20 % від площі сільгоспугідь. При виконанні Державної програми виведення земель, розміщених, переважно, в ерозійно небезпечній зоні агроландшафтів із ріллі, площа лучних угідь буде збільшена. Вони здатні забезпечувати вихід з 1 га 50-70 ц кормових одиниць і більше. Проте, продуктивність лучних угідь у даному регіоні ще надто низька, не перевищує 13-15 ц/га кормових одиниць, що потребує розробки ефективних заходів їх поліпшення.
Актуальність теми. У комплексі ефективних заходів збільшення виробництва і поліпшення якості кормів на лучних угіддях в умовах недостатнього забезпечення луківництва азотом добрив, особливої актуальності набуває раціональне використання біологічних факторів інтенсифікації даної галузі і в першу чергу багаторічних бобових трав як важливого дешевого джерела симбіотичного азоту.
Проте, до останнього часу, не визначено роль у підвищенні продуктивності сіяних лук та поліпшенні якості кормів окремих видів і особливо сортів багаторічних бобових трав у складі бобово-злакових травосумішок при різних режимах і способах їх використання. Зокрема, у системі конвеєрного виробництва різних видів високопоживних дешевих трав’яних кормів. Все це, особливо в сучасних умовах дефіциту азотних добрив утруднює розробку агротехнічних прийомів і комплексних технологій створення та раціонального використання високопродуктивних сіяних травостоїв різного цільового призначення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких використано в дисертаційній роботі, були складовою частиною тематичних планів Інституту землеробства УААН і виконувались за проектом 5 “Корми і кормовий білок” Державної науково-технічної програми “Продовольство 95”.
Мета і задачі досліджень. Мета – підібрати найкращі бобові компоненти для створення високопродуктивних різностиглих бобово-злакових травосумішок і оптимізувати режими їх використання на низинних луках у зоні Полісся для виробництва на них високопоживних дешевих трав’яних кормів.
Задачі досліджень. Визначити продуктивність сіяних бобово-злакових травостоїв за різного видового і сортового складу бобових компонентів та їх отавність залежно від режимів використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ БОБОВО-ЗЛАКОВИХ ТРАВОСУМІШОК ЗАЛЕЖНО ВІД РЕЖИМІВ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ НА НИЗИННИХ ЛУКАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок