Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З НЕДИФЕРЕНЦІЙОВАНИМИ ТИПАМИ ЗВ’ЯЗКУ В СТАРОУКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З НЕДИФЕРЕНЦІЙОВАНИМИ ТИПАМИ ЗВ’ЯЗКУ В СТАРОУКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

Назва:
СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З НЕДИФЕРЕНЦІЙОВАНИМИ ТИПАМИ ЗВ’ЯЗКУ В СТАРОУКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
КОВАЛЬЧУК МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ
УДК 811.161.2’367.335
СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З НЕДИФЕРЕНЦІЙОВАНИМИ ТИПАМИ ЗВ’ЯЗКУ В СТАРОУКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Барчук Володимир Михайлович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
Коломийського інституту
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шульжук Каленик Федорович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Терлак Зеновій Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри української мови
Провідна установа – Інститут української мови НАН України,
відділ історії мови
Захист відбудеться 17 травня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.02 для захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий 14 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Н.Я. Тишківська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Синтаксична наука на сучасному етапі виділяє складне речення як самостійну й самодостатню одиницю, яка протягом останніх десятиліть все частіше стає об’єктом глибинних комплексних досліджень. Однак у контексті вивчення складних речень з погляду різних аспектів та концептуальних підходів і надалі залишаються невирішеними проблеми, пов’язані з визначенням синтаксичного зв’язку, семантико-синтаксичних відношень між компонентами окремих типів поліпредикативних конструкцій.
Проблема визначення синтаксичного зв’язку у складних реченнях і, відповідно, їх класифікації у синтаксисі вирішувалась шляхом традиційної диференціації на сурядний і підрядний зв’язок, окремо розглядались конструкції, у яких відсутні формальні засоби зв’язку між предикативними частинами, – безсполучникові складні речення (праці О.Пєшковського, М.Поспєлова, І.Слинька, В.Бєлошапкової, І.Вихованця, К.Шульжука, А.Загнітка та ін.). Попри це, чимало питань, які стосувалися загальнотеоретичних проблем синтаксису складного речення, серед них і загальноприйнята і застосовувана щодо всіх синтаксичних одиниць (зокрема, сполучникових та безсполучникових складних речень) концепція визначення синтаксичного зв’язку, залишалися не до кінця вирішеними. Розв’язання цих проблем було поставлено в основу монографічного дослідження складних безсполучникових речень староукраїнської мови В.Барчука, результатом якого, зокрема, було обґрунтоване виділення в складних реченнях, окрім зазначених сурядності і підрядності, інших типів синтаксичного зв’язку – двобічно-дворядного, а також речень з недиференційованими типами зв’язку.
Різноаспектний синтаксичний аналіз складних речень засвідчує, що в деяких поліпредикативних конструкціях зв’язок між компонентами не піддається типовій граматичній диференціації: його не можна однозначно кваліфікувати в межах наявних у мові різновидів синтаксичного зв’язку між компонентами складного речення. У мовознавстві цей синтаксичний зв’язок визначається як недиференційований. На нього вказували насамперед при дослідженні безсполучникових конструкцій такі синтаксисти, як І.Слинько, В.Бєлошапкова, І.Вихованець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З НЕДИФЕРЕНЦІЙОВАНИМИ ТИПАМИ ЗВ’ЯЗКУ В СТАРОУКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок