Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ІМЕННИКА У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ РОСІЙСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ (порівняльний аспект)

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ІМЕННИКА У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ РОСІЙСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ (порівняльний аспект)

Назва:
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ІМЕННИКА У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ РОСІЙСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ (порівняльний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КОРОСТЕЛЬОВА Світлана Анатоліївна
УДК: 81'367.622
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ІМЕННИКА У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ
РОСІЙСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ
(порівняльний аспект)
13.00.02 - теорія і методика навчання (російська мова)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті.
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Голобородько Євдокія Петрівна,
завідувач кафедри лінгводидактики Херсонського державного педагогічного університету.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор Вознюк Людмила Володимирівна, завідувач кафедри методики викладання російської мови та літератури Тернопільського державного педагогічного університету імені В.Гнатюка;
- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Ґудзик Ірина Пилипівна, завідувач лабораторії навчання російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки АПН України.
Провідна установа: - Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, кафедра української філології, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 20 “ березня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул.. Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано “15 “ лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах реформування усіх сфер діяльності в Україні переглядається і оновлюється система освіти, важливою складовою якої є мовна освіта.
Державна національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті орієнтує насамперед на забезпечення істотного зростання методичної та наукової компетенції педагога. Важливим у цьому зв'язку є гуманітарізація освіти, яка передбачає вивчення кількох мов. Новий підхід до навчання мов чітко сформульовано насамперед у "Концепції мовної освіти в Україні" , шкільних програмах, критеріях оцінювання навчальних досягнень учнів, в яких підкреслюється пріоритетна функціональна спрямованість вивчення мов, розвиток усного і писемного мовлення школярів. Одним із перспективних напрямів підвищення рівня володіння різними мовами є також взаємопов'язане, порівняльне їх вивчення, необхідність якого викликана сучасними соціальними і політичними умовами. Розвиток міжнародних відносин, відкриття кордонів, розповсюдження новітніх комп'ютерних технологій сприяють посиленню уваги до вивчення іноземних мов, зокрема англійської. Так, з одного боку, вивчення російської мови (як рідної і міжнародного спілкування), що функціонує на території України, з другого - інтенсивне оволодіння англійською мовою, вимагає розробки нових моделей та методик навчання цих мов, їх лексичних одиниць та словоформ, тобто морфологічної будови. Серед лексико-граматичних розрядів різних мов іменник виступає основною групою слів, що відображає дійсність у свідомості та мові людини. Під час розв'язання проблеми важливо враховувати зв'язок мов, що вивчаються, зокрема російської і англійської, із державною мовою нашої країни - українською. Для більш глибокого, всебічного, певною мірою інтегрованого підходу до вивчення іменника використовувалися окремі відомості з української мови, порівнювалися ізоморфні та аломорфні закономірності у трьох мовах, що вивчалися паралельно (російська, англійська, українська).
Ідея осмислення морфологічних категорій іменника як функціональних засобів спілкування в методиці не одержала повного розкриття. Сучасна методична література розкриває окремі питання досліджуваної проблеми: місце іменника в системі частин мови (В.В.Виноградов, Н.О.Кобріна, М.М.Шанський); вивчення мовних одиниць в умовах близькоспорідненої двомовності (А.М.Богуш, Л.В.Вознюк, Є.П.Голобородько, І.П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ІМЕННИКА У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ РОСІЙСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ (порівняльний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок