Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 2

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
, 1991; Hamada et al., 1995; Solomon et al., 1996). Дані літератури суперечливі відносно впливів глюкагону на секрецію ліпідів (Branum et al., 1990; Теруо Накамура, 1996), а також білків жовчі ( Lenzen et al., 1990; 1995). Щодо впливів гормону на холерез більшість авторів вважає, що глюкагон змінює рівень каналікулярної секреції жовчі (Romanski, 1995), прямо співдіючи з гепатоцитами. При цьому вуглеводообмінні і холеретичні ефекти цього гормону можуть перебігати незалежно один від одного і забезпечуються різними механізмами (Lenzen, 1997).
Про механізми впливу гормонів підшлункової залози на жовчотворний процес можна судити за характером змін секреції і екскреції основних органічних (жовчні кислоти, ліпіди, білки, пігменти) і неорганічних (кальцій, мінеральний фосфор) компонентів жовчі. Наша робота присвячується з’ясуванню механізмів впливу цих гормонів на холерез у собак з хронічними холецисто-дуоденальними фістульними трубками за умов цілісного організму. Відомості про зміни якісного складу жовчі, особливо, про перерозподіл вільних і кон’югованих жовчних кислот в їх спектрі, викликані інсуліном і глюкагоном, допоможуть розширити і поглибити наші уявлення про взаємодію цих гормонів з гепатоцитами і визначити їх регулюючу роль стосовно жовчоутворювальної функції печінки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідних тем “Изучить влияние гипоталамических механизмов и миндалевидных ядер мозга на моторную функцию пищеварительного тракта и секреторную деятельность печени при изменении гормонального статуса организма и функционального состояния центральной нервной системы”, № держреєстрації 81005026; “Вивчити нервово-гуморальну регуляцію проміжного обміну жовчних кислот і пігментів” № держреєстрації 0193U004316; “Дослідити функціональні взаємостосунки тироксину і деяких пептидів в регуляції секреторної функції травних залоз, електрогенезу і механічної активності гладеньких м’язів шлунково-кишкового тракту” № держреєстрації 0194U017665.
Мета і задачі дослідження – дослідити вплив інсуліну і глюкагону на жовчоутворювальну функцію печінки у собак за умов цілісного організму. Для досягнення поставленої мети вирішували такі завдання:
дослідити спонтанну секрецію і якісний склад жовчі у голодних собак;
з’ясувати вплив інсуліну і глюкагону на об’ємну швидкість жовчоутворення і хімічний склад жовчі у собак з інтактною активністю М-холінергічної нервової системи;
вивчити вплив інсуліну і глюкагону на рівень холерезу і якісний склад жовчі за умов пригніченої активності М-холінергічної нервової системи у собак;
дослідити спільну дію інсуліну і глюкози на рівень жовчоутворення і хімічний склад жовчі;
дослідити вплив інсуліну і глюкагону на зміни спектра жовчних кислот в жовчі, викликані гормонами.
Об’єкт дослідження – гуморальна регуляція жовчоутворювальної функції печінки у собак.
Предмет дослідження - вплив інсуліну і глюкагону на секреторну функцію печінки.
Методи дослідження - хронічні спроби на собаках з холецисто-дуоденальними фістульними трубками при обтурованій загальній жовчній протоці, біохімічні методи визначення в жовчі концентрації жовчних кислот, холестерину, загального білка, білірубіну, неорганічного фосфору і кальцію, модифікованим нами методом тонкошарової хроматографії визначали спектр жовчних кислот в секреті.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше в динаміці вивчена секреція жовчі, жовчних кислот, холестерину, загального білка, неорганічного фосфору і кальцію, екскреція білірубіну під дією інсуліну і глюкагону на рівні цілісного організму. Встановлено, що гіперхолеретичний ефект інсуліну частково реалізується через викликану ним гіпоглікемію і пов’язаним з нею підвищенням функціональної активності М – холінергічної нервової системи, яка є для печінки секреторною. Вперше досліджені зміни спектра жовчних кислот (вільних і кон’югованих) за умов спонтанної секреції жовчі та при її стимуляції гормонами підшлункової залози у собак.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок