Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ / сторінка 3

Назва:
ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Показано, що для реалізації адекватних холеретичних ефектів інсуліну і глюкагону необхідна нормальна функціональна активність М-холінергічної нервової системи. Встановлено, що в механізмах впливу інсуліну на жовчоутворення певну роль відіграє викликана гормоном гіпоглікемія, котра в свою чергу підвищує активність центрів блукаючих нервів і, як наслідок, відбувається збільшення інтенсивності холерезу при певних змінах хімічного складу жовчі. Встановлено, що регуляція жовчоутворення гормонами підшлункової залози в цілісному організмі здійснюється на рівні метаболічних процесів, які забезпечують синтез і активний транспорт органічних компонентів жовчі, зокрема, жовчних кислот і білка, і, як наслідок, пасивне надходження води у жовчні каналікули.
Практичне значення одержаних результатів. Встановлені закономірності змін секреторної активності печінки під дією інсуліну і глюкагону поглиблюють і розширюють наші знання про механізми нейро-гормональної регуляції жовчоутворення, що набуває особливого інтересу в зв’язку з ростом числа захворювань на цукровий діабет в світі і супутнім порушенням жовчоутворювальної функції печінки у цих хворих. Дані про вплив гормонів підшлункової залози на секреторну функцію печінки мають практичне значення в зв’язку з їх широким застосуванням в медичній практиці.
Особистий внесок здобувача полягає в здійсненні інформаційного пошуку та критичній оцінці наявної літератури за темою дослідження, у самостійному виконанні експериментальної частини роботи, аналізі одержаних результатів і їх узагальненні. Загальна мета і основні завдання роботи сформульовані за участю наукового керівника. Здобувач є співавтором модифікації метода визначення жовчних кислот в біологічних рідинах, захищеної авторським свідоцтвом.
Апробація результатів дисертації. Матеріали дисертації були викладені і обговорені на 12-й Всесоюзній конференції по фізіології і патології кортиковісцеральних взаємовідношень, присвяченій 100-річчю від дня народження академіка К.М.Бикова (Ленінград, 1986), на Всесоюзній науковій конференції “Нейрогуморальні механізми регуляції вісцеральних органів і систем” (Томськ, 1989), на науковому засіданні кафедри нормальної фізіології Українського державного медичного університету імені О.О.Богомольця (Київ, 1996), на науковій конференції НДІ фізіології імені академіка Петра Богача Київського університету імені Тараса Шевченка (Київ, 1997); на ХV з’їзді Українського фізіологічного товариства (Донецьк, 1998), на всеукраїнській науковій конференції “Проблеми вікової фізіології” (Луцьк, 1998); на конференції професорсько-викладацького складу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, 1999).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 2 наукові статті, 3 тези доповідей і 1 авторське свідоцтво.
Структура дисертації. Робота складається з вступу, огляду літератури, загальної методики і основних методів дослідження, результатів дослідження та їх обговорення, узагальнення результатів дослідження, висновків, списку використаних джерел літератури, який складається з 59 вітчизняних та 179 іноземних публікацій. Основний текст викладено на 111 сторінках машинопису. Роботу ілюстровано 23 малюнками та 4 таблицями.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали і методи досліджень.
Дослідження проведені на 7 дорослих безпородних собаках в умовах хронічного експерименту. Всього проведено 164 досліди, в яких біохімічно досліджено 1148 проб жовчі.
В наших дослідженнях використовувалась У-подібна комбінована холецисто-дуоденальна фістульна трубка ( П.С.Лященко, 1975), зконструйована за принципом спеціальної металевої канюлі, яка була запропонована О.М.Бакурадзе (1941) для вивчення панкреатичної секреції у собак. Модифікована методика одержання фістульних собак є більш досконалою в порівнянні з раніше запропонованими і придатною для вивчення жовчної секреції у цих тварин і полягає в наступному. Пошаровий розріз черевної стінки довжиною 7-9 см проводиться паралельно білій лінії на 1-1,5 см праворуч від неї і відступаючи на 1-1,5 см від мечеподібного хряща.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНСУЛІНУ І ГЛЮКАГОНУ НА СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПЕЧІНКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок